Europos Komisijos 2012 m. gruodžio 11 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-12-12 , 09:56 Spausdinti

Mokyklų bendradarbiavimas padeda gerinti moksleivių ir mokytojų įgūdžius

Atlikus naują įvairių šalių mokyklų partnerystės poveikio tyrimą nustatyta, kad labai pagerėjo tokių mokyklų moksleivių, ypač besimokančių vyresnėse klasėse, kultūriniai ir socialiniai įgūdžiai bei IT ir užsienio kalbų žinios. Didžiausio poveikio toks mokyklų bendradarbiavimas turėjo moksleiviams, apsilankiusiems mokyklose partnerėse. Septynios iš dešimties mokyklų teigė, kad partnerystė turėjo didelio arba labai didelio poveikio moksleivių kultūriniam sąmoningumui ir raiškai bei socialiniams ir pilietiniams gebėjimams. Taip pat pagerėjo naudojimosi kompiuteriu įgūdžiai (54 proc.) ir užsienio kalbų žinios (52 proc.). Lėšų mokyklų partnerystei buvo skirta pagal mainų programą „Comenius“ – mokykloms skirtą programos „Erasmus“ atitikmenį.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/11122012_mokyklu_bendradarbiavimas_lt.htm

Copernicus“ – Europos Žemės stebėsenos programa

Copernicus yra Europos Komisijos Žemės stebėsenos programos, anksčiau vadintos GMES (Globali aplinkos ir saugumo stebėsenos sistema), naujas pavadinimas. Konkurencingumo tarybos posėdyje apie tai šiandien pranešė Komisijos pirmininko pavaduotojas Antonio Tajani. Pasaulyje kyla vis didesnis gaivalinių ir kitų nelaimių pavojus, tad „Copernicus“ tikslas – stebėti žemės, jūros ir atmosferos būklę ir gerinti piliečių saugumą. Be to, „Copernicus“ yra ekonomikos augimo ir užimtumo skatinimo veiksnys: remiantis neseniai atlikto tyrimo duomenimis (žr. IP/12/1304), vykdant šią programą 2015–2030 m. gali būti sukurta iki 85 000 naujų darbo vietų. 

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/11122012_copernicus_lt.htm

Aplinka. Komisija ragina pasidalyti mintimis apie tai, kaip pagerinti ES oro kokybės politiką

Norėdama išgirsti suinteresuotųjų šalių nuomonę, kaip būtų galima pagerinti oro kokybę Europoje, Europos Komisija rengia viešas konsultacijas. Suinteresuotosios šalys raginamos per dvylika savaičių pateikti savo nuomones apie tai, kaip reikėtų visapusiškai ir veiksmingai įgyvendinti dabartinę politiką ir kokių remiamųjų veiksmų reikėtų imtis. Į konsultacijų, kurios vyks iki 2013 m. kovo 4 d., rezultatus bus atsižvelgta 2013 m. išsamiai persvarstant Europos oro politiką.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/11122012_oro_kokybes_politika_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra