Europos Komisijos 2012 m. gegužes 8 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-05-08 , 16:33 Spausdinti

Naujas programos „Erasmus“ rekordas – mainuose dalyvauja 8,5 proc. daugiau studentų

Jau dvidešimt penkerius metus vykdoma programa „Erasmus“ yra žinomiausia ES programa ir sėkmingiausias pasaulyje studentų mainų modelis. 2010–2011 mokslo metais „Erasmus“ stipendijas studijoms ir praktikai užsienyje gavo rekordinis studentų skaičius – daugiau kaip 231 tūkst., t. y. 8,5 proc. daugiau nei praėjusiais metais. Šia programa daugiausia dėmesio skiriama kalboms, gebėjimui prisitaikyti, kultūrų pažinimui ir lyderystės gebėjimams, tad jaunuoliams padedama įgyti svarbių gebėjimų, padėsiančių gauti darbą ir tobulėti. Nuo programos įsteigimo 1987 m. galimybė išvykti mokytis į užsienio aukštąsias mokyklas ar atlikti praktikos užsienio įmonėse suteikta daugiau kaip 2,5 mln. Europos studentų. Jei tendencijos nesikeis, tikslą – 3 mln. „Erasmus“ studentų – Europos Sąjunga pasieks jau 2012–2013 m.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052012_erasmus_lt.htm

Aplinka. Papildomi 34,8 mln. eurų leis pasiūlyti rinkai naujus aplinkos problemų sprendimus 

Komisija skelbia kvietimą teikti ekologinių inovacijų projektus ir jiems numato skirti 34,8 mln. eurų. Naujoviškus aplinkos projektus numačiusios įmonės iš visos Europos gali prašyti lėšų, kurios padėtų šiuos projektus parengti rinkai. Paraiškas galima teikti dėl ekologiniu požiūriu naujoviškų prekių, technologijų, paslaugų ir procesų, kuriais siekiama išvengti poveikio aplinkai, jį sumažinti arba optimaliai panaudoti išteklius. Paraiškos priimamos iki 2012 m. rugsėjo 6 d. Planuojama paremti 50 projektų.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052012_parama_aplinkai_lt.htm

Vartotojų politika: naujausia produktų saugos ataskaita rodo, kad ES rinką pasiekia mažiau pavojingų prekių

ES vartotojai nori būti tikri, kad produktai − pagaminti ES ar importuoti iš trečiųjų šalių − yra saugūs. Gera žinia yra tai, kad didėjant ES skubių pranešimų apie pavojingus ne maisto produktus sistemos (toliau – RAPEX) veiksmingumui pavojingi produktai aptinkami anksčiau bei efektyviau ir yra greičiau pašalinami iš ES rinkos. Sistemą sudaro grandinė veiksmų, įskaitant pastangas pašalinti pavojus dar vykstant gamybai, geresnį rizikos vertinimą ir glaudų valdžios institucijų ES, ypač muitinių, bendradarbiavimą siekiant nustatyti riziką produktų įvežimo punktuose.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08052012_vartotoju_ataskaita_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm      

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius / Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilniu, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra