Europos Komisijos 2012 m. birželio 8 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-06-08 , 16:14 Spausdinti

Lietuva – 15-oji ES valstybė narė, pasirašanti naująsias taisykles dėl pagalbos tarptautinėms poroms

2012 m. birželio 8 d. Lietuva pranešė apie savo sprendimą dalyvauti vykdant tvirtesnio bendradarbiavimo procedūrą, kad tarptautinės poros galėtų pasirinkti, kurios šalies teisę taikyti joms nutraukiant santuoką. ES pirmąjį sprendimą dėl tvirtesnio bendradarbiavimo priėmė prieš dvejus metus. Jis bus pradėtas taikyti 2012 m. birželio pabaigoje. Tvirčiau bendradarbiaudamos bent devynios valstybės narės gali kartu įgyvendinti priemones, jei visos 27 valstybės narės nepasiekia susitarimo. Šiuo atveju 14 dalyvaujančių šalių, prie kurių prisijungia ir Lietuva, gali siekti priimti reglamentą, kuris poroms užtikrins teisinį tikrumą, o santuokos nutraukimo atveju neleis skubėti į teismą ieškoti palankesnio santuokos nutraukimo teisinio reglamentavimo bei padės išvengti emociškai sunkaus ir daug kainuojančio proceso.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08062012_tarptautines_poros_lt.htm

Geresnė bendrosios rinkos valdysena ir dinamiškesnis paslaugų sektorius ekonomikos augimui paspartinti

Bendroji rinka – viena iš svarbiausių ekonomikos augimo varomųjų jėgų. Tačiau norint paskatinti ekonomikos augimą ir sukurti daugiau darbo vietų, reikia veiksmingiau taikyti galiojančias taisykles. Todėl Europos Komisija birželio 8-ąją patvirtino veiksmų planą, kuriuo siekiama užtikrinti, kad bendrosios rinkos taisyklės būtų taikomos veiksmingiau.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08062012_rinka_lt.htm

2013 m. žvejybos galimybės. Geresnė kai kurių žuvų išteklių būklė

Priimtame konsultacijų dokumente Europos Komisija pranešė apie savo ketinimus nustatyti 2013 m. žvejybos galimybes. Šiuo kasmet skelbiamu dokumentu Komisija prašo valstybių narių ir suinteresuotųjų šalių pareikšti nuomonę dėl kitais metais nustatytino bendro leidžiamo žvejybos laimikio (BLŽL), kvotų ir žvejybos pastangų (dienų jūroje). Iš dokumento matyti, kad Komisijos pastangos palaipsniui atsisakyti peržvejojimo pradeda duoti vaisių. Šiuo metu žinoma, kad Europos jūrose yra 20 neperžvejojamų žuvų išteklių (2009 m. jų buvo tik 5). Dėl to, kad pastaraisiais metais BLŽL buvo mažinamas, 2012 m. kai kurių išteklių BLŽL net buvo galima padidinti. Todėl žvejybos sektorius gali gauti bent 135 mln. eurų papildomų pajamų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/08062012_zvejyba_lt.htm

Mažėja mokyklos nebaigiančių ir daugėja aukštąjį išsilavinimą įgyjančių žmonių, tačiau pažanga nepakankama

Kad pasiektų strategijos „Europa 2020“ tikslą – sumažinti mokyklos nebaigiančių asmenų dalį iki mažiau kaip 10 proc. ir padidinti aukštąjį išsilavinimą įgijusių jaunuolių dalį bent iki 40 proc., valstybės narės turi dėti daugiau pastangų. Tą rodo Eurostato paskelbti 2011 m. duomenys. Iš jų matyti, kad valstybės narės daro pažangą, tačiau skirtumai tebelieka didžiuliai ir visiškai neaišku, ar ES pavyks iki 2020 m. pasiekti iškeltus tikslus. Šiuo metu mokyklos nebaigia 13,5 proc. europiečių (2010 m. jų buvo 14,1 proc., o 2000 m. – 17,6 proc.). 2011 m. aukštąjį išsilavinimą buvo įgiję 34,6 proc. 30–34 m. ES gyventojų; 2010 m. jų buvo 33,5 proc., o 2000 m. – 22,4 proc.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/07062012_issilavinimas_lt.htm

Europos Komisijos siekis sumažinti teisinę naštą tarptautinio paveldėjimo atvejais bus įtvirtintas teisės aktu

ES teisingumo ministrų taryba galutinai pritarė Komisijos pasiūlymui supaprastinti tarptautinio paveldėjimo reikalų tvarkymą. Europos Komisijos pasiūlymai padės sumažinti teisinius rūpesčius tais atvejais, kai miršta kitoje ES šalyje turto turintis šeimos narys. Po to, kai šis teisės aktas bus paskelbtas ES oficialiajame leidinyje (tai turėtų įvykti artimiausiomis savaitėmis) valstybės narės turės per 3 metus suderinti savo nacionalinės teisės aktus, kad įsigaliotų naujosios ES paveldėjimo taisyklės.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/07062012_paveldejimas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, rel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra