Europos Komisijos 2012 m. birželio 4 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-06-04 , 16:54 Spausdinti

Naujasis reglamentas sudarys sąlygas naudoti elektroninių parašų sistemą tarpvalstybiniu mastu, o elektroninės atpažinties sistema bendrojoje skaitmeninėje rinkoje bus taikoma veiksmingiau.

Europos Komisija siūlo naujas taisykles, kurios suteiks galimybę vykdyti saugius elektroninius sandorius tarp Europos valstybių. Pagal siūlomą reglamentą kitų ES šalių viešąsias paslaugas, teikiamas naudojant elektroninės atpažinties sistemas, fiziniai asmenys ir įmonės galės gauti taikydami savo šalies elektroninės atpažinties sistemą. Be to, įgyvendinus šį reglamentą bus sukurta elektroninių parašų ir su jais susijusių tarpvalstybinių internetinių patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinka. Taip bus užtikrinta, kad šias paslaugas būtų galima teikti tarpvalstybiniu mastu, o jų teisinis statusas būtų toks pat kaip ir tradicinių popieriniais dokumentais grindžiamų procedūrų. Be to, šis reglamentas padės pasinaudoti elektroninio viešojo pirkimo sistemos teikiama galimybe sutaupyti daug lėšų.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/04062012_elektroniniai_parasai_lt.htm

Naujoje ataskaitoje ir apklausoje trumpai apžvelgiama migracijos, prieglobsčio ir laisvo judėjimo padėtis ES

Komisija skelbia ataskaitą, kurioje apžvelgiami per 2011 m. įvykę pokyčiai imigracijos ir prieglobsčio srityse ir prie kurios pridėta Eurobarometro apklausa apie Europos piliečių požiūrį į tarpvalstybinį judumą, migraciją ir saugumą. Remiantis apklausos rezultatais, 8 iš 10 europiečių sutinka, kad ES valstybės narės turėtų suteikti apsaugą ir prieglobstį asmenims, kuriems to reikia, ir kad prieglobsčio prašytojų priėmimo taisyklės visoje ES turėtų būti vienodos. Dauguma europiečių (67 %) mano, kad svarbu turėti galimybę keliauti ES be vidaus sienų kontrolės.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/01062012_migracijos_padetis_lt.htm

Paskelbti ES ir tinklo „Europa Nostra“ 2012 m. kultūros paveldo apdovanojimų laureatai

2012 m. birželio 1 d. Lisabonos Šv. Jeronimo vienuolyne vykusiose iškilmėse, kuriose dalyvavo už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Komisijos narė Androulla Vassiliou ir tinklo „Europa Nostra“ pirmininkas, pasaulinio garso tenoras Plácido Domingo, buvo paskelbti 2012 m. Europos Sąjungos ir tinklo „Europa Nostra“ kultūros paveldo publikos simpatijų ir pagrindinių apdovanojimų laureatai.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/01062012_europa_nostra_kulturos_paveldo_laureatai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra