Europos Komisijos 2012 m. birželio 21 d. pranešimai

Autorius: Data: 2012-06-21 , 16:25 Spausdinti

Aplinka. Komisija ragina Lietuvą ir Kiprą laikytis ES atliekų tvarkymo teisės aktų

Dvi valstybės narės netinkamai aiškino arba taikė ES atliekų tvarkymo teisės aktus, tuo padarydamos žalos žmonių sveikatai ir aplinkai, galbūt sudarydamos kliūčių prekybai ir iškraipydamos konkurenciją: tai Lietuva (dėl pakuočių atliekų) ir Kipras (dėl sąvartynų). Rekomendavus už aplinką atsakingam Europos Komisijos nariui Janezui Potočnikui, Europos Komisija dėl Kipro kreipiasi į Europos Sąjungos Teisingumo Teismą, o Lietuvai siunčia pagrįstą nuomonę, kurioje nurodoma priimti nacionalinių teisės aktų pataisas. Jei Lietuva per du mėnesius nepateiks atsakymo, Komisija šį klausimą gali perduoti svarstyti Teismui.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21062012_atlieku_tvarkymas_lt.htm

Uostai. Komisija ragina Lietuvą panaikinti pirmumo teisę išsinuomoti valstybinio uosto žemę

2012 m. birželio 21-ąją Europos Komisija Lietuvai pateikė pagrįstą nuomonę dėl to, kad pasibaigusias uosto žemės nuomos sutartis atnaujinantiems krovinių tvarkymo operatoriams Lietuva ir toliau taiko pirmumo teisę. Lietuvoje norintys įsisteigti krovinių tvarkymo operatoriai iš kitų valstybių narių gali atsisakyti tokio ketinimo, kai susiduria su kliūtimi, kuri krovinių tvarkymo paslaugų rinkoje iškyla dėl minėtos nuostatos taikymo. Tai antrasis pažeidimo nagrinėjimo procedūros etapas. Jei Lietuva nereaguos tinkamai, Komisija klausimą gali perduoti ES Teisingumo Teismui.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21062012_uostu_zeme_lt.htm

Eurobarometras. 98 proc. europiečių teigia, kad jų vaikai turėtų mokytis užsienio kalbų, tačiau testai rodo, kad žinios nepakankamos

Beveik devyni iš dešimties ES piliečių yra įsitikinę, kad mokėti užsienio kalbų – labai naudinga, o 98 proc. teigia, kad užsienio kalbos pravers jų vaikams ateityje. Tą parodė Eurobarometro apklausa, kuria siekta sužinoti ES piliečių nuomonę apie daugiakalbystę ir užsienio kalbų mokymąsi.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21062012_uzsienio_kalbos_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu: 

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius, Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 231319

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra