Europos Komisijos 2011 m. spalio 21 d. pranešimai

Autorius: Data: 2011-10-24 , 08:45 Spausdinti

Komisija siekia apsaugoti ES įmones nuo apgavysčių ir nesąžiningos veiklos

Mažosioms įmonėms visoje Europoje kenkia nesąžiningi prekybininkai, kurie, pavyzdžiui, skelbia klaidinančią reklamą. Vykdydami verslą kitose ES šalyse sukčiautojai slepiasi už nacionalinių sienų ir naudojasi įmonių, ypač mažųjų, pažeidžiamumu.

Nukentėti gali ir laisvųjų profesijų atstovai, pavyzdžiui, gydytojai ar teisininkai, taip pat pilietinės visuomenės organizacijos.

Siekdama juos geriau apsaugotų, Europos Komisija pradeda viešas konsultacijas, kad gautų daugiau informacijos iš įmonių ir kitų subjektų, nukentėjusių nuo nesąžiningos veiklos, įskaitant interneto apgavystes.

Po konsultacijų Komisija įvertins, kaip tinkamiausia užkirsti kelią nesąžiningiems prekybininkams, besinaudojantiems teisės normų spragomis, ir užtikrinti, kad sąžiningi prekybininkai būtų veiksmingai saugomi.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21102011_imonems_apsauga_nuo_apgavysciu__lt.htm

ES vartotojai nepatenkinti finansinių paslaugų ir kuro rinkomis

Naujausios Vartotojų rinkų rezultatų suvestinės duomenimis, labiausiai įvairių ES šalių vartotojų netenkina finansinių paslaugų, investicijų (įskaitant pensijas ir vertybinius popierius), būsto paskolų ir nekilnojamojo turto paslaugų rinkos.

Nepalankiausiai įvertintos dviejų prekių – naudotų automobilių ir kuro – rinkos. Šiais metais, kaip ir pernai, paslaugų rinkos neatitinka vartotojų lūkesčių, o finansinių paslaugų ir tinklo paslaugų rinkos vertinamos prasčiau nei vidutiniškai. Palyginti su 2010 m., labiausiai pablogėjo elektros tiekimo ir kuro rinkų vertinimas.Vartotojų rinkos suvestinėje vertintos pagal vartotojų pasitikėjimą, pasitenkinimą, pasiūlymų palyginimo galimybes, problemas ir skundus. Taip pat vertintos vartotojų galimybės rinktis, keisti paslaugos teikėją ar tarifus bei kainų skirtumai skirtingose šalyse.

Tokio tyrimo tikslas – nustatyti, kurioms rinkoms kyla didžiausias pavojus, kad būtų galima atlikti tolesnius tyrimus ir išsamiai išnagrinėti problemas ir nustatyti reikiamas politikos priemones.

Remdamasi naujausiais rezultatais, Europos Komisija išsamiau ištirs vartojimo kreditų ir kuro rinkas.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21102011_vartotojai_del_finansiniu_paslaugu_lt.htm

GALILEO. Europa paleidžia savo pirmuosius pažangiosios navigacijos sistemos palydovus

2011 m. spalio 21-ąją Europa žengė svarbų istorinį žingsnį – 12.30 val. Vidurio Europos laiku iš Prancūzijos Gvianos Kuru miesto paleido pirmuosius du GALILEO palydovus.

Palydovus į orbitą už 23 000 kilometrų nuskraidino raketa nešėja Sojuz. Europa žengė dar žingsnį link nuosavos pažangiosios palydovinės navigacijos sistemos, labai naudingos tiek ekonomikai, tiek kasdieniam mūsų gyvenimui.

Programa Galileo visų pirma bus naudinga Europos pramonei, nes įmonės ir piliečiai gaus tiesioginę prieigą prie Europai siunčiamo palydovinės navigacijos signalo.

Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/21102011_paleisti_palydovai_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm      

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra