Europos Komisijos 2011 m. lapkričio 11 d. pranešimai

Autorius: Data: 2011-11-14 , 09:31 Spausdinti

Komisija imasi spręsti dvigubo apmokestinimo problemas ES rinkoje

Dvigubas apmokestinimas ir dvigubas neapmokestinimas iki šiol kelia sunkumų bendroje ES rinkoje. Dažni atvejai, kai piliečius ir įmones slegia didesnė mokesčių našta tik todėl, kad jie vykdo veiklą keliose valstybėse narėse. Taip pat pasitaiko atvejų, kai subjektai pasinaudoja nacionalinių sistemų spragomis, kad išvengtų mokėtinų mokesčių.

Komisija pasiryžo išspręsti šią problemą ir šiandien priėmė Komunikatą dėl dvigubo apmokestinimo. Šiame komunikate nagrinėjamos pagrindinės ES dvigubo apmokestinimo problemos ir nustatomos konkrečios priemonės, kurių Komisija imsis šioms problemoms spręsti. Taip Komisija siekia pašalinti realias konkurencingesnės ekonomikos kliūtis ir sudaryti palankesnes sąlygas investuoti ir vykdyti veiklą ES.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/11112011_dvigubas_apmokestinimas_lt.htm

Ataskaita rodo, kad bendras darbuotojų iš Bulgarijos ir Rumunijos judumo poveikis ES ekonomikai – teigiamas

2011 m. lapkričio 11 d. Europos Komisija paskelbė naują ataskaitą, kurioje pabrėžiamas bendras teigiamas judžių darbuotojų iš Bulgarijos ir Rumunijos (ES-2) poveikis priimančiųjų šalių ekonomikai. Šie darbuotojai padidino gebėjimų pasiūlą ir užpildė laisvas darbo vietas tuose sektoriuose, kur trūksta darbo jėgos, pvz., statybos, namų ūkių ir maitinimo paslaugų sektoriuose. Tyrimų duomenimis, dėl laisvo darbuotojų iš Bulgarijos ir Rumunijos judėjimo pagerėjo ilgalaikės BVP perspektyvos: apie +0,3 proc. ES-27 ir +0,4 proc. ES-15. Kokio nors didesnio poveikio priimančiųjų šalių vietos darbuotojų nedarbo lygiui ar darbo užmokesčiui nenustatyta, o ES-15 darbo užmokestis buvo tik vidutiniškai 0,28 proc. mažesnis nei būtų buvęs be papildomo judumo iš ES-2. Be to, ataskaitoje pažymima, kad nėra duomenų, kad neseniai ES viduje persikėlę piliečiai neproporcingai naudotųsi išmokomis, o naujų judumo srautų poveikis valstybių finansams yra nedidelis arba teigiamas.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/11112011_bulgarijos_rumunijos_judumas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius / Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra