Europos Komisijos 2011 m. gruodžio 13 d. pranešimai

Autorius: Data: 2011-12-14 , 16:30 Spausdinti

Aplinkos srityje sprendžiamas nuotekų valymo uždavinys

2007–2013 m. nuotekų surinkimo ir valymo pagal Miesto nuotekų valymo direktyvą (MNVD) infrastruktūrai visoje ES bus skirta apie 14 mlrd. EUR. Taip siekiama užtikrinti, kad buitinės ir gamybinės nuotekos neturėtų neigiamo poveikio žmonių sveikatai ir aplinkai. Iš naujausios 2007–2008 m. direktyvos įgyvendinimo ataskaitos matyti, kad daroma pažanga, tačiau ir tai, kad nuotekų surinkimo ir valymo reikalavimų reikėtų laikytis labiau.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/13122011_nuoteku_valymas_lt.htm

Europos Komisija tariasi su visuomene, kaip šalinti neįgaliųjų patiriamas kliūtis

2011 m. gruodžio 13 d. Europos Komisija pradėjo viešas konsultacijas, kuriose bus aptariamos galimybės šalinti neįgalių europiečių patiriamas kliūtis. Remdamasi šių konsultacijų išvadomis, Komisija rengs pasiūlymus dėl Europos prieinamumo akto (angl. European Accessibility Act), kurį numatoma priimti 2012 m. rudenį. Šios iniciatyvos tikslas – suteikti neįgaliesiems galimybę lygiavertiškai naudotis fizine infrastruktūra, transportu, informacinėmis ir ryšių technologijomis. Ji bus naudinga ir riboto judumo asmenims, pavyzdžiui, vyresnio amžiaus žmonėms. Šiose konsultacijose, vyksiančiose iki 2012 m. vasario 29 d., gali dalyvauti visi norintys – siekiama sužinoti verslo atstovų, neįgalių asmenų ir plačiosios visuomenės nuomonę.

Daugiau informacijos: 

http://ec.europa.eu/lietuva/13122011_kliutys_neigaliesiems_lt.htm

Teisė į teisingą bylos nagrinėjimą. Europos Parlamento balsavimu pritarta, kad įtariamiesiems baudžiamajame procese būtų pateikiamas pranešimas apie teises

Gruodžio 13-ąją Europos Parlamentas balsavo už tai, kad jau greitai asmenims, įtariamiems pardarius nusikaltimą, Europos Sąjungoje būtų pateikiamas pranešimas apie teises, kuriame išvardijamos pagrindinės jų teisės baudžiamajame procese. Šį teisės aktą Europos Komisija pasiūlė 2010 m. liepos mėn. (IP/10/989). Tai viena iš jos iniciatyvų, skirtų užtikrinti teisę į teisingą bylos nagrinėjimą visoje ES. Šis teisės aktas yra antroji iš daugelio priemonių, kuriomis nustatomi bendri ES baudžiamojo proceso reikalavimai. – taip Komisija siekia visoje ES stiprinti teisę į teisingą bylos nagrinėjimą ir didinti teisėsaugos institucijų tarpusavio pasitikėjimą. Šis teisės aktas įsigalios po to, kai per artimiausias savaites Parlamento pritarimą gavęs projektas bus perduotas Tarybai, ir joje posėdžiaujantys ministrai galutinai jį priims.

Daugiau informacijos:

http://ec.europa.eu/lietuva/13122011_baudziamasis_procesas_itariamieji_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Spaudos ir informacijos skyrius/Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje, Naugarduko g. 10, LT-01309 Vilnius, tel: +370 5 2313186, fax: +370 5 2313192, www.europa.eu/lietuva

Europos Komisija (EK) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra