Europos Komisijos 2011 m. gegužės 4 d. pranešimai

Autorius: Data: 2011-05-04 , 15:16 Spausdinti

Komisija Europos Sąjungai siūlo geriau valdyti migraciją

2011 m. gegužės 4 d. Komisija pristatė iniciatyvas, susijusias su sistemiškesniu, visapusišku ir sparčiu reagavimu pagrįstu ES požiūriu į migracijos problemas ir galimybes, be kita ko, atsižvelgdama į pastarojo meto įvykius Viduržemio jūros regione. Iniciatyvos skirtos įvairiems migracijos aspektams, pavyzdžiui, sienų kontrolės stiprinimui ir Šengeno erdvės valdymui, bendros Europos prieglobsčio sistemos užbaigimui, geriau sureguliuotai teisėtai migracijai, dalijimuisi geriausia patirtimi siekiant sėkmingos migrantų integracijos ir strateginiam požiūriui į santykius su trečiosiomis šalimis migracijos klausimais. Šiomis iniciatyvomis papildomos neatidėliotinos trumpalaikės priemonės, kurių Komisija jau ėmėsi migracijos problemoms Viduržemio jūros regione spręsti ir migracijos spaudimui tiesiogiai su Viduržemio jūra besiribojančioms valstybėms narėms mažinti.
 
Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/04052011_migracija_lt.htm
 
Skaitmeninė darbotvarkė. Komisija išrinko šešis ateities ir kuriamų technologijų projektus, konkuruosiančius dėl mokslinių tyrimų finansavimo

2011 m. ateities ir kuriamų technologijų konferencijoje ir parodoje Budapešte Komisija paskelbė, kurie šeši projektai išrinkti rungtis dėl dviejų aukščiausių vietų tokių technologijų mokslinių tyrimų srityje. Šešių projektų kūrėjams bus skirta maždaug po 1,5 mln. EUR, kad per vienus metus jie patobulintų savo pasiūlymus, o tuomet bus išrinkti tik du projektai. Šiomis pavyzdinėmis iniciatyvomis bus siekiama didelių informacinių ir ryšių technologijų srities (IRT) laimėjimų, kuriuos pritaikius būtų galima spręsti sudėtingiausias visuomenės problemas. Du ilgalaikiam finansavimui išrinkti projektai, kurių kiekvieno metinis biudžetas – iki 100 mln. EUR, bus vykdomi dešimt metų.
 
Daugiau informacijos: http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/04052011_technologiju_projektai_lt.htm
 
Biologinė įvairovė. Komisija skelbia naują strategiją, kaip biologinės įvairovės nykimą sustabdyti per dešimt metų
 
Komisija pristatė naują strategiją, pagal kurią per ateinantį dešimtmetį bus siekiama apsaugoti Europos biologinę įvairovę ir pagerinti jos būklę. Strategijoje nustatyti šeši su pagrindiniais biologinės įvairovės nykimo veiksniais susiję tikslai. Tikimasi, kad pasiekus tuos tikslus ir įgyvendinus su biologine įvairove susijusius pagrindinių sektorių politikos siekius Europos Sąjungoje pavyks sumažinti neigiamą poveikį gamtai ir ekosistemų funkcijoms. Strategijoje aptariami ir visuotinai svarbūs biologinės įvairovės nykimo aspektai – taip užtikrinamas ES indėlis į pasaulinę kovą su biologinės įvairovės nykimu. Strategija dera su praėjusiais metais Nagojoje (Japonija) ES prisiimtais įsipareigojimais.
 
Daugiau informacijos:  http://ec.europa.eu/lietuva/ziniasklaidai/03052011_biologines_ivairoves_nykimas_lt.htm

Šiuos ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:
http://europa.eu/press_room/index_en.htm
http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Europos Komisija (EK) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra