Europos Komisija susitiko su Rusijos vyriausybės atstovais

Autorius: Data: 2011-02-23 , 10:16 Spausdinti

2011 m. vasario 24 d. Pirmininkas José Manuelis Barroso ir Europos Komisija priimė Ministro Pirmininko Vladimiro Putino vadovaujamą Rusijos vyriausybę.

Šiame vykdomosios valdžios atstovų susitikime buvo aptarti įvairūs ES ir Rusijos santykių aspektai, kaip antai politinių ir ekonominių reformų rėmimas, prekybos ir energetikos reikalai, didesnis technologinis bendradarbiavimas ir tarptautiniai santykiai.

Prieš susitikimą Komisijos Pirmininkas J. M. Barroso sakė: „Tikiuosi, kad diskusijos su Ministru Pirmininku V. Putinu ir jo vyriausybe bus vaisingos. Jų išsamumas dar kartą parodys didelį Rusijos ir Europos Sąjungos tarpusavio priklausomumą ir mūsų bendrą norą atviru dialogu spręsti bendrus klausimus. Ypač tikiuosi, kad labiau pasistūmėsime su mūsų „Partneryste siekiant modernizavimo“. Be to, turėtume pasinaudoti gera proga ir užbaigti Rusijos stojimo į PPO procesą, taip pat padaryti esminę pažangą derantis dėl naujo ES ir Rusijos susitarimo prekybos, investicijų ir energetikos ir kitais klausimais.“

Dvišaliai Rusijos vyriausybės ir Komisijos susitikimai vyko nuo 1997 m. Paskutinis surengtas 2009 m. vasario mėn. Maskvoje. Šis vykdomosios valdžios atstovų susitikimas – didžiausias. Jame dalyvavo Komisijos narių kolegija ir didelė Rusijos Federacijos ministrų grupė. Buvo pasirašyti keli energetikos srities dokumentai, taip pat dėl atnaujinto išankstinio perspėjimo mechanizmo. Maždaug 13 val. Pirmininkas J. M. Barroso ir Ministras Pirmininkas V. Putinas surengė spaudos konferenciją.

Pagrindiniai faktai

Vykdomosios valdžios atstovų diskusijos paskatins ES ir Rusijos santykių pokyčius ir turėtų paspartinti toliau nurodytų sričių pažangą 2009 m. lapkričio mėn. Pirmininko J. M. Barroso pasiūlyta „Partnerystė siekiant modernizavimo“ pradėta 2010 m. Rostovo aukščiausiojo lygio susitikime, o praėjusį gruodžio mėn. susitarta dėl tęstinio veiksmų plano. Pagal partnerystę Rusijai teikiama veiklos parama modernizavimo procesui, įskaitant teisinės valstybės stiprinimą, vykdyti. Komisijos ir Rusijos susitikime bus nustatytos tolesnės partnerystės gairės ir užtikrinta, kad visi jos aspektai būtų sparčiai įgyvendinti.

Praėjusių metų rudenį užbaigus dvišales derybas dėl Rusijos stojimo į PPO, suteiktas tvirtas impulsas tęsti daugiašalį procesą. Jį galima užbaigti 2011 m. Tokį tempą turėtų palaikyti ir vykdomosios valdžios atstovų diskusijos, kuriose turėtų būti aptarta, kaip spręsti likusius klausimus. Be to, tikimasi, kad susitikimu bus suteiktas naujas postūmis paspartinti vykstančias derybas dėl naujo ES ir Rusijos susitarimo.

Komisija ir Rusijos vyriausybė taip pat įvertins darbą nustatant bendrus etapus siekiant galimo bevizio kelionių režimo. Galiausiai susitikime bus aptarti įvairūs abiem šalims svarbūs tarptautiniai klausimai ir glaudesnis bendradarbiavimas vykdant bendrą kaimynystės politiką.

Daugiau informacijos:

MEMO/11/104

ES ir Rusijos santykiai

Šį ir kitus pranešimus galite rasti internete adresu:

http://europa.eu/press_room/index_en.htm

http://europa.eu/rapid/recentPressReleasesAction.do?guiLanguage=en&hits=500

Nuotraukoje: Europos Komisijos, ES vykdomosios institucijos pirmininkas J. M. Barroso

Europos Komisija (EK) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra