Europos Komisija raginama pasirūpinti naftos gavybos projektų saugumu ES jūrose

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

2010 m. rugsėjo 28 dieną Europos Parlamento Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto saugos komitete aptarti ES veiksmai, susiję su naftos paieška ir gavyba Europoje.
 
Europos Parlamento rezoliucijai siūlymus teikusi Europos Parlamento narė Radvilė Morkūnaitė ragino užtikrinti, kad prieš planuojant vykdyti atitinkamą ūkinę veiklą būtų atliekama nepriklausoma poveikio aplinkai vertinimo ekspertizė.
 
Pasak Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės, labai svarbus aspektas, susijęs su atsakomybe, yra prevencija.
 
„Kaip parodė Meksikos įlankos atvejis, jei laiku būtų buvę imtasi prevencinių veiksmų, šiandien, ko gero nekalbėtume apie tokio masto žalą. Todėl visomis priemonėmis turime užkirsti kelią ekologinėms katastrofoms. Vienas iš būdų tam pasiekti – efektyvus, nepriklausomas ir bešališkas poveikio aplinkai vertinimas. Kol neturėsime tarptautiniu mastu įdiegtos išties nepriklausomo PAV sistemos, negalėsime kalbėti ir apie katastrofų prevenciją“, – teigia europarlamentarė.
 
„Pastaruoju metu dažnai kalbame apie didžiąją šių metų aplinkosaugos problemą – naftos išsiliejimą prie Amerikos krantų. Kaip žinia, abejotino saugumo naftos gręžinių turime ir prie pat Europos Sąjungos krantų. Neturėtume pamiršti, jog ne mažesnę grėsmę kelia ne tik naftos gavybos platformos, bet ir naftos bei šalutinių naftos gavybos produktų (tokių kaip dujos) transportavimas vamzdynais, nutiestais jūros dugnu. Niekas nepaneigs, jog kilus avarijai tokiuose vamzdynuose, kiltų ne mažesnė ekologinė katastrofa“, – atkreipia dėmesį R. Morkūnaitė.
 
Komiteto posėdyje pritarta ir antrajam Europos Parlamento narės siūlymui, kuriuo Europos Komisija skatinama imtis aktyvaus vaidmens, siekiant, kad trečiųjų šalių veikla bei įgyvendinami naftos gavybos projektai kaip įmanoma labiau atitiktų aukštus aplinkos apsaugos standartus. Europarlamentarė taip pat akcentuoja reikiamybę numatyti konkrečius kompensacinius mechanizmus galimos žalos atlyginimui dėl trečiųjų šalių naftos eksploatacijos atviroje jūroje, besiribojančioje su ES.
 
Pasak R. Morkūnaitės, tinkamas atsakomybės už aplinkos apsaugos priemonių, ypač jei kalbame apie atvirą jūrą, įgyvendinimas nebus įmanomas tol, kol šis klausimas liks ES viduje.
 
„Juk nemažai prie ES sienų ar teritorinių vandenų esančių naftos gavybos platformų ar naftos bei jos produktų transportavimo vamzdynų yra valdomi ar prižiūrimi trečiųjų šalių. Todėl be griežtų ir teisiškai privalomų susitarimų su tomis šalimis, nepasieksime efektyvios atsakomybės už aplinkos apsaugą“, – pabrėžė Europos Parlamento narė.
 
Europos Parlamento narės Radvilės Morkūnaitės biuras
Trakų g. 7 – 15, 01132 Vilnius
Tel.: +370 5 240 3377, fax.: +370 5 278 48 72
Mob.: +370 680 58 083, el. p.: public@morkunaite.lt

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra