Europos Komisija paskelbė Lenkijai skirtą rekomendaciją dėl teisinės valstybės

Autorius: Data: 2016-07-28 , 11:05 Spausdinti

Europos Komisija paskelbė Lenkijai skirtą rekomendaciją dėl teisinės valstybės

Šiandien Europos Komisija paskelbė Lenkijai skirtą rekomendaciją dėl teisinės valstybės. Joje išdėstyti Europos Komisijai susirūpinimą keliantys aspektai ir rekomendacijos, kaip juos spręsti. Šis žingsnis pagal ES teisinės valstybės principo sistemos procedūrą padarytas po intensyvaus dialogo su Lenkijos valdžios institucijomis, vykusio nuo sausio 13 d.

Europos Komisija mano, kad teisinės valstybės principams Lenkijoje kyla sisteminė grėsmė. Faktas, kad Konstituciniam Teismui užkirstas kelias visiškai užtikrinti veiksmingą konstitucinę kontrolę, neigiamai veikia jo vientisumą, stabilumą ir tinkamą veikimą, o tai yra vienas esminių teisinės valstybės garantų.

Europos Komisijos pirmininko pirmasis pavaduotojas Fransas Timmermansas sakė: „Nors nuo metų pradžios vyko dialogas su Lenkijos valdžios institucijomis, Europos Komisija mano, kad pagrindinės problemos, keliančios grėsmę teisinei valstybei Lenkijoje, liko neišspręstos. Todėl dabar Lenkijos valdžios institucijoms pateikiame konkrečias rekomendacijas, kaip spręsti tas problemas, kad Lenkijos Konstitucinis Teismas galėtų vykdyti savo įgaliojimus ir užtikrinti veiksmingą konstitucinę kontrolę.“

Daugiau informacijos (anglų kalba): http://europa.eu/rapid/press-release_IP-16-2643_en.htm

http://europa.eu/rapid/press-release_MEMO-16-2644_en.htm

Ryšių su žiniasklaida grupė

Europos Komisijos atstovybė Lietuvoje

Europos Komisija (EK)Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra