Europos istorijų parko naujienlaiškis Nr. 105

Autorius: Data: 2011-04-06 , 08:03 Spausdinti

Sąžiningo darbo užmokesčio beieškant…

Moterys už tą patį darbą ES vis dar gauna vidutiniškai 17,5 proc. mažesnį atlyginimą nei vyrai

DARBO RINKA

Kovo mėnesį ES pirmą kartą paminėta vienodo darbo užmokesčio diena. Šia diena siekiama atkreipti dėmesį į moterų padėtį darbo rinkoje. Nors ir gyvename modernioje visuomenėje, moterys už tą patį darbą ES vis dar gauna mažesnį atlyginimą nei vyrai. Ir tai ne vienintelė problema: moterys vis dar gerokai rečiau užima vadovaujančiuosius postus. Be to, mažesnis darbo užmokestis lemia ir mažesnę moterų pensiją.

Kada atsikratysime stereotipų? Kalbiname Vilniaus universiteto Lyčių studijų centro vadovę prof. Dalią Leinartę ir šiaulietę Vidą Pociuvienę, kuri jau dešimt metų vadovauja santechninių sistemų įrengimų ir priežiūros įmonei.

Skaityti daugiau: http://www.europosistorijos.lt/istorijos/perziura/353, http://www.europosistorijos.lt/

Retos ligos: žinoti, suprasti, padėti

Europos Komisija siekia didinti visuomenės supratimą apie retas ligas bei skatinti Europos šalių bendradarbiavimą šias ligas diagnozuojant, gydant, kuriant vaistus ir suteikiant galimybę pacientams, negalintiems gauti gydymo savo šalyje, gydytis kitose ES valstybėse.

SVEIKATA

Balandžio septintąją minėjome Pasaulinę sveikatos dieną. Tai tarsi priminimas kiekvienam susirūpinti ne tik savo sveikata, bet ir atsigręžti į tuos, kurie kasdien kovoja su klastingomis ligomis. Pavasarį paskelbto Eurobarometro tyrimo apie retas ligas rezultatai atskleidė, kad nors dauguma (63 proc.) europiečių gana gerai žino, kas yra retos ligos, 14 proc. jų vis dar mano, kad retos yra tokios ligos, kai joks gydymas neįmanomas arba kurios niekam nerūpi. Tačiau vien tik Lietuvoje retomis ligomis serga apie 180–240 tūkstančių žmonių…

skaityti daugiau http://www.europosistorijos.lt/istorijos/perziura/352, http://www.europosistorijos.lt/

Kitos naujienos trumpai

* Lietuvos gyventojai laukia kvietimo imtis savanoriškos veiklos Lietuvai skirta 860 tūkst. eurų už kuriuos mokyklos ateinančiais mokslo metais bus aprūpinamos vaisiais ir daržovėmis

* Lietuvos elektros energijos įmonėms bus skiriami nemokami apyvartiniai taršos leidimai

* Europa nerado kompromiso dėl klonų mėsos draudimo

* EK apdovanos apie sveikatą rašančius žurnalistus

Europos Sąjunga (ES) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra