Europinė ateitis – pačios Ukrainos rankose

Autorius: Data: 2013-02-06 , 15:57 Spausdinti

Trečiadienis, 2013 m. vasario 6 d. (Vilnius)

Pasak šalies vadovės, ES yra pasiryžusi pasirašyti Asociacijos sutartį su Ukraina, jei ši labai aiškiais ir konkrečiais veiksmais įrodys, kad sugeba gyventi ir veikti kaip europietiška valstybė.

Ukraina yra svarbi Europos Sąjungai. Lietuva rėmė ir rems jos siekį eiti Europos integracijos keliu. Tačiau europinė Ukrainos ir jos žmonių ateitis yra tik pačios Ukrainos rankose“, – sakė Prezidentė.

Valstybės vadovės teigimu, Ukraina yra padariusi nemenką pažangą, tačiau reikalingi tolesni žingsniai. ES Užsienio reikalų taryba 2012 m. gruodžio 10 d. išvadose pabrėžė, jog būtina tobulinti rinkimų sistemą, įvykdyti teisinės sistemos ir teismų reformą, garantuoti įstatymo viršenybę ir teismų nešališkumą, tęsti kitas svarbias vidaus reformas.

Prezidentė pabrėžė, jog ES ypač įdėmiai stebi politiniams oponentams iškeltas bylas. Jų eiga turės esminę reikšmę ES ir Ukrainos santykiams. Pasak šalies vadovės, selektyvus teisingumas apsunkina šalies dialogą su ES ir formuoja negatyvų politinį kontekstą. Nuo Ukrainos sugebėjimo išspręsti šias problemas labai priklausys Asociacijos sutarties su ES pasirašymo galimybė.

Lietuvos vadovė taip pat pabrėžė, kad Ukrainos siekis persiderėti narystės Pasaulio prekybos organizacijoje (PPO) sąlygas yra precedento neturintis veiksmas, kuris mažina tarptautinės bendruomenės pasitikėjimą Ukraina. Jis prieštarauja PPO dvasiai ir kelią grėsmę visai daugiašalei prekybos sistemai. „Tai neigiamas signalas Europos Sąjungai, kuris kelia abejonių ir dėl Ukrainos gebėjimų įgyvendinti Laisvosios prekybos susitarimo, kuris yra svarbi ES Asociacijos sutarties dalis, nuostatas“, – pabrėžė Prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, Lietuva suinteresuota, kad Ukrainos Asociacijos sutartis su Europos Sąjunga būtų pasirašyta ir kuo anksčiau pradėtos taikyti jos Laisvosios prekybos (DCFTA) dalies nuostatos. Šių nuostatų taikymas mums aktualus, nes būtų suvienodinti muitų mokesčiai bei kiti tarifai. Tai paskatintų abipusę prekybą ir investicijas, padidintų jau 10 metų veikiančio šaudyklinio traukinio „Vikingas“ efektyvumą.

Prezidentų Tarybos posėdyje taip pat kalbėta apie bendradarbiavimo perspektyvas mokslo ir švietimo srityje, studentų mainų programas.

Prezidentai Dalia Grybauskaitė ir Viktoras Janukovyčius pasirašė Strateginės partnerystės tarp Lietuvos Respublikos ir Ukrainos vystymo gaires 2013-2014 metams. Taip pat buvo pasirašytas dvišalis susitarimas dėl bendradarbiavimo psichoaktyviųjų medžiagų kontrolės srityje.

Prezidentės spaudos tarnyba

president.lt nuotr.

Lietuva - Ukraina , , , , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra