Europietiškas šviesulys sunkiu Europai metu. „Pasakiška. 200 metų brolių Grimų pasakoms“

Autorius: Data: 2016-06-22 , 10:30 Spausdinti

Europietiškas šviesulys sunkiu Europai metu. „Pasakiška. 200 metų brolių Grimų pasakoms“

Šiais metais žiurkių kerėtojo miestas Hamelnas yra paženklintas jubiliejaus „200 metų brolių Grimų pasakoms“. Pasakiška – broliai Grimai surinko ir 1816 metais išspausdino daugiau nei 500 pasakų.

Nuo birželio 25 d. iki 26 d. Hamelne vyks didelis įvadinis Vokietijos pasakų gatvės renginys, skirtas Grimų pasakų jubiliejui, kuriame taip pat laukiami garsūs ir gerbiami svečiai iš Lietuvos bei Žemutinės Saksonijos žemės vyriausybės atstovai.

Hamelne lietuviai savo šalies kalba vaidins žiurkių kerėtojo spektaklį po atviru dangumi, kurio choreografiją sukūrė visame pasaulyje žinomas pats Hamelno kerėtojas. Tas pats buvo švenčiama Vilniuje 2015 metais, priimant 1911 m. Hamelne pagamintą „Sperber“ – automobilį, kuris iki 1920 m. buvo populiarus Europoje ir Baltijos šalyse visų pirma dėl savo patikimumo. Hamelno komanda pradėjo turą Briuselyje ir galiausiai įveikė 2 500 km per Europos šalis – pasaulio rekordas!

Tai, kas prasidėjo Briuselyje – o tiksliau pasakius nedideliame, tačiau puikiame Hamelno senovinių automobilių muziejuje – kaip supratimo, draugystės ir žiurkių kerėtojo miesto reklamos ekskursija, o baigėsi Lietuvoje – dabar uždaro šį ratą ypatingu vizitu. Unikalu tai, kad kitos šalies Europos teatro trupė vaidins žiurkių kerėtojo spektaklį po atviru dangumi – ir be to lietuvių kalba:

Šeštadienį, 2016-06-25, 12.00 val., vadovaujami direktorės Elenos Petkūnienės ir jos darbuotojų spektaklyje vaidins 50 Širvintų vaikų centro vaikų, mamų, tėvų, vadovių ir savanorių. 13 amžiaus drabužius didelėmis pastangomis jie pasisiuvo  patys. Dramatiški spektaklio momentai buvo pritaikyti pagal filmą ir pasakos pavyzdį.

Senoviniai automobiliai? Žinoma, šią pasakišką dieną Hamelno automobilių muziejus demonstruos savo riedančius lobius, kuriais nuo rotušės iki spektaklio scenos prie santuokų rūmų bus vežami svarbūs asmenys: Hamelno įmonių „Burkart und Günter Werke“ bei „Norddeutschen Motorenwerke“ pagaminti automobilių modeliai  „Sperber“ und „Colibri“ bei „Selve“ 20 amžiaus pradžioje buvo labai mėgstami ne tik Baltijos šalyse, bet ir Naujoje Zelandijoje.

Lietuvos teatro trupės laukia gausi programa: repeticijos, apsilankymas Hanoverio zoologijos sode, Hämelschenburg rūmai, muziejaus lankymas, priėmimai, kelionė laivu Vėzerio upe ir t. t., trupės spektaklis, šventinis savaitgalis ir atsisveikinimo šventė lietuviškai.

Tekstas spaudai: Anastasia Patsiarizis

Aktoriai:

Michael Boyer – Hamelno žiurkių kerėtojas

Širvintų vaikų dienos centro vaikai, jų tėvai, vadovai, savanoriai.

Hamelno automobilių muziejaus informacija ir kontaktai:

http://www.automohbilmuseum-hameln.de/index.php?id=25

Apie pasakų gatvės „Pasakiška“ renginių ciklą: https://www.deutsche-maerchenstrasse.com/de/veranstaltungen/sagenhaft/

Kontaktai:

Deutsche Märchenstraße e.V., Kurfürstenstraße 9, 34117 Kaselis, tel.: 05 61/92 04 79 – 12, faks.: 05 61/92 04 79 – 30, el. paštas: info@deutsche-maerchenstrasse.de, interneto svetainė: www.deutsche-maerchenstrasse.de

ir

Hamelno marketingo ir turizmo įmonė „Hameln Marketing und Tourismus GmbH“, Frank Lücke, turizmo vadovas, Deisterallee 1, 31785 Hameln, tel.: 05151 9578-10, el. paštas: Frank.Luecke@hameln-tourismus.de, interneto svetainė: www.hameln.de/tourismus.

Lietuva - Vokietija , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra