Europiečių gerovei būtinas visų sutelktas darbas

Autorius: Data: 2013-07-12 , 10:01 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. liepos 11 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Nuolatinių atstovų komiteto (pranc. Comite des representants permanents, COREPER II) nariais, su kuriais aptarė svarbiausius Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai darbus. Susitikime dalyvavo 21 Briuselyje reziduojantis ES šalių ambasadorius ir Tarybos sekretoriato atstovai.

„Nuolatiniams atstovams tenka labai svarbus vaidmuo – nuo jų gebėjimo pasiekti kompromisą priklauso, ar Europos Sąjunga ir joje vykstantys procesai judės į priekį. Šio komiteto darbas svarbus ir efektyviam Tarybos veikimui“, – sakė Prezidentė.

Komitetas, kurį sudaro 28 ES šalių nuolatiniai atstovai Briuselyje, rengia sprendimus prieš perduodant juos tvirtinti iš ES valstybių vyriausybių ministrų sudarytai Tarybai. Šie ambasadoriai atsakingi už parengiamąjį Tarybos darbą.

Susitikime kalbėta apie derybas dėl daugiamečio 2014-2020 m. ES biudžeto sektorinių programų, taip pat apie priemones, užtikrinančias ES finansinį stabilumą ir ekonominį augimą.

Šalies vadovė su ambasadoriais taip pat aptarė lapkričio mėnesį vyksiantį Rytų partnerystės viršūnių susitikimą. Prezidentė pabrėžė, kad bendradarbiavimas su užsienio partneriais yra ypač svarbus užtikrinant europiečiams saugią kaimynystę ir ES konkurencingumą globaliame pasaulyje.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra