Europarlamentarė R. Morkūnaitė: darbas iki vidurnakčio Strasbūre – norma, Lietuvoje – išimtis

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Bruzdantis skruzdėlynas – taip, ko gero, galima apibūdinti Strasbūre įsikūrusį Europos Parlamentą, kuriame vyksta plenarinės sesijos. Daugybė žmonių, koridorių ir kabinetų labirintai, nuolatinis judėjimas ir diskusijos. Tokia atmosfera tvyro Europos Parlamente Strasbūre.
 
Kokia yra europarlamentaro kasdienė rutina plenarinių sesijų metu bei kuo skiriasi darbas Europos Parlamente nuo darbo nacionaliniame paralamente, teiraujamės Radvilės Morkūnaitės – vienos iš jauniausių Europos Parlamento narių.
 
Pirmą kartą apsilankius Europos Parlamento labirintuose pasiklysti itin lengva. R. Morkūnaitė sako, jog adaptacijos pradžioje surasti ir savo darbo kabinetą kartais būdavo ne tokia jau paprasta užduotis. Mat kabinetai po milžinišką ir painų Europos Parlamento pastatą išmėtyti ne pagal abėcėlę, o pagal frakcijas Parlamente.
 
Plenarinių sesijų metu Strasbūre, pasak R. Morkūnaitės, europarlamentarai panyra į rutiną: analizuoja įstatymus, ruošiasi pranešimams, pasisakymams, daug diskutuoja ir, žinoma, balsuoja priimdami visai Europai privalomus vykdyti įstatymus.
 
Darbas per plenarines sesijas trunka iki vidurnakčio. Lietuvoje – tai daroma išimtiniais ir itin svarbiais valstybei atvejais, Strasbūre – tai jokia naujiena ar išimtis.
 
Augustino Didžgalvio nuotr.
 
www.delfi.lt
 
Nuotraukoje: EP narė R. Morkūnaitė-Mikulėnienė

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra