Europarlamentaras Šarūnas Birutis: „ES energetikos vizija teikia vilčių Lietuvai“

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

„Antroji ES energetikos strategijos apžvalga Lietuvai teikia vilčių dėl energetinio saugumo.  – sako Europarlamentaras Šarūnas Birutis. – Jei iki šiol energetikos sektoriuje Bendrija turėdavo tik trumpalaikes vizijas, tai dabar politinis matomumas išryškėja ilgalaikėje vizijoje – iki 2050 metų“.
Europos Komisijos vakar priimtas naujasis „Energetikos paketas“ yra ES antrosios energetikos strategijos apžvalgos dalis. Apžvalgoje apibrėžiama, su kokiomis problemomis Bendrija susiduria energetikos srityje ir kaip jas spręs ateityje, atsižvelgiant į jau priimtas ir būsimas priemones, kurių būtina imtis siekiant subalansuoti ES energetikos rinką.  
Š. Birutis akcentavo Bendrijos vizijoje numatyto energetikos solidarumo ir saugumo svarbą: „Apie vieningą ES energetikos politiką buvo diskutuojama ir dėl jos kovota daug kartų. Tai, jog ES užsibrėžė ją įgyvendinti iki 2050 metų, suteikia daug vilčių. Lietuvai bei kitoms Baltijos šalims tai padės išvengti energijos krizės. Žinoma, vizijai pasiekti, reikalinga Bendrijos mastu užtikrinti energijos saugumą ir turėti solidarų veiksmų planą“.
Europarlamentarą džiugina ir tai, jog minėtoje apžvalgoje ypatingas dėmesys skiriamas „energetinėms saloms“.
„Numatyta pagalba statant energetines jungtis pagal peržiūrėtą TEN-E (transeuropinių energetikos tinklų) projektą ir galimybė naudoti papildomus ES finansinius instrumentus. Lietuvai tai ypač svarbu, nes kartu su kitomis Baltijos valstybėms ir Suomija ji yra energetiškai izoliuota ir priskiriama prie taip vadinamų „energetinių salų“. Jungtys padės mums integruotis į bendrą ES energetikos rinką ir užtikrinti energetinį saugumą“, – sako Š. Birutis.  
Europos Komisija apžvalgoje taip pat pripažįsta, jog būtina imtis papildomų ir neatidėliotinių priemonių energetikos efektyvumui užtikrinti. „Energijos šaltinių įvairovė, tarp jų ir atsinaujinančių, Bedrijai padėtų  išbristi iš ekonominės krizės, vartotojai galėtų pirkti energiją prieinamomis kainomis, o tuo pačiu sumažėtų ir CO2 emisijų, išmetamų į aplinką, kiekis“, – teigia EP Pramonės, tyrimų ir energetikos komiteto narys Š. Birutis.
Europos Parlamento ALDE grupės atstovė spaudai

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra