Europarlamentarai siekia užtikrinti deramą ES paramą švietimui ir jaunimui

Autorius: Data: 2012-11-28 , 13:48 Spausdinti

Nauja „YES Europe“ jaunimo, švietimo ir sporto programa, kuriai 2014-2020 m. numatoma skirti 18 mlrd. eurų, sujungs „Erasmus“ bei kitas esamas šios srities ES programas. Antradienį, 2012 m. lapkričio 27 d., Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komitetas pataisė jos nuostatas taip, kad magistrantai galėtų lengviau gauti paskolas. Europarlamentarai taip pat siekia palikti atskirą biudžeto eilutę nepamokinei jaunimo veiklai.

Pagal naująją programą studentai, siekiantys magistro laipsnio kitoje ES šalyje, galės kreiptis dėl paskolos. Ši nauja priemonė papildys esamus stipendijų ar kitokio finansavimo šaltinius. EP komitetas balsavo už paskolas iki 12 tūkst. eurų už vienerių metų magistro programą ir iki 18 tūkst. eurų už dvejų metų magistro kursus. EP nariai taip pat iš dalies pakeitė Europos Komisijos pasiūlymą numatydami palankesnes šių paskolų sąlygas – mažesnes palūkanų normas, vėlesnį paskolų grąžinimo laikotarpį (mažiausiai metai po studijų baigimo), taip pat papildomų garantijų iš tėvų atsisakymą.

Iš viso 2014-2020 m. programai „YES Europe“, apimančiai jaunimo, švietimo ir sporto sritis, siūloma skirti daugiau kaip 18 mlrd. eurų. Pirmą kartą numatoma ES lėšomis finansuoti ir sporto projektus, įskaitant mėgėjų sportą, taip pat kovą su dopingu, smurtu, diskriminacija ir netolerancija sporte. EP komitetas priėmė minimalias ribas kiekvienam programos skyriui: jo manymu, bent 83,4 proc. šių lėšų turi būti skirta švietimui ir mokymui, bent 8 proc. jaunimo veiklai ir bent 1,8 proc. sportui.

Europarlamentarų įsitikinimu, nepamokinei jaunimo veiklai (tokiai kaip jaunimo organizacijos) turėtų būti palikta atskira biudžeto eilutė, šalia švietimo ir mokymo bei sporto. Jie siūlo toliau naudoti esamus ES paramos programų pavadinimus: „Erasmus“ judumui aukštojo mokslo srityje, „Grundtvig“ suaugusiųjų mokymui, „Leonardo da Vinci“ profesiniam mokymui, „Erasmus Mundus“ tarptautiniam studentų ir dėstytojų judumui, „Comenius“ mokykloms bei „Veiklus jaunimas“ nepamokinei jaunimo veiklai. EP nariai taip pat siekia supaprastinti ir patobulinti šių programų administravimą.

Raginu visus sprendėjus, nuolat pabrėžiančius švietimo svarbą savo kalbose, tai įtvirtinti ir numatyti jam pakankamą biudžetą. Mes, teisės aktų leidėjai, pasielgsime atsakingai ir suteiksime šiai programai tiek svarbos, kiek ji nusipelnė būdama kertinis Europos švietimo politikos ramstis“, – pažymėjo Europos Parlamento Kultūros ir švietimo komiteto pirmininkė Doris Pack (Europos liaudies partija, Vokietija).

EP Kultūros ir švietimo komiteto priimtas dokumentas toliau bus svarstomas EP plenarinėje sesijoje. Balsuoti dėl jo numatoma 2013 m. pavasarį.

Robertas Pogorelis, EP atstovas Lietuvos žiniasklaidai, Naugarduko 10, LT-01309 Vilnius, tel. +370 5 2121530, mob. tel. +370 689 53306

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , ,



Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra