Europarlamentarai Lietuvoje tęs tyrimą dėl CŽV kalėjimų

Autorius: Data: 2012-04-10 , 09:16 Spausdinti

2012 m. balandžio pabaigoje Lietuvoje ketina lankytis Europos Parlamento delegacija, kuri domėsis galbūt Lietuvoje veikusiu JAV Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) kalėjimu.

Š. m. balandžio 25-27 dienomis į Lietuvą ketinantys atvykti Piliečių teisių, teisingumo ir vidaus reikalų komiteto nariai rengia pranešimą apie galimą neteisėtą CŽV vykdytą kalinių sulaikymą ir pervežimą Europoje.

Svečiai pageidauja susitikti su prezidente Dalia Grybauskaite, užsienio reikalų, vidaus reikalų, krašto apsaugos ir teisingumo ministrais, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos, Užsienio reikalų komitetų nariais, Valstybės saugumo departamento, Civilinės aviacijos administracijos, Žmogaus teisių stebėjimo instituto atstovais.

Pageidaujamų pašnekovų sąraše yra ir generalinio prokuroro pavaduotojas Darius Raulušaitis, buvęs Generalinės prokuratūros prokuroras Algimantas Kliunka, buvęs Valstybės saugumo departamento generalinis direktorius Arvydas Pocius.

Europarlamentarai taip pat nori aplankyti spėjamas Lietuvoje buvusias sulaikymo vietas.

Šis komitetas kovo pabaigoje Europos Parlametne surengė klausymus dėl Europos šalių dalyvavimo slaptoje JAV programoje gabenant ir kalinant terorizmu įtariamus asmenis.

Juose nevyriausybinės organizacijos „Amnesty International“ ir „Reprieve“ teigė, kad Europos šalims trūksta politinės valios vykdyti nuodugnius tyrimus, nepaisant pastaruosius kelerius metus pasirodžiusios naujos informacijos.

Lietuvoje 2009 metų pabaigoje per parlamentinį tyrimą buvo identifikuoti du objektai Vilniuje ir šalia sostinės, kur galėjo būtų įrengtos patalpos sulaikytiesiems laikyti. Taip pat nustatyti keli su CŽV siejami skrydžiai į Vilnių ir į Palangą, vykę 2003-2006 metais, tačiau neatsakyta į klausimą, ar į Lietuvą atskraidinti įtariamieji terorizmu.

Po parlamentinio tyrimo atskirą tyrimą pradėjo prokuratūra, tačiau praėjusių metų sausio mėnesį jį nutraukdamas prokuroras Mindaugas Dūda nurodė negavęs duomenų, kad Vilniuje ir šalia jo esančiuose objektuose būtų įrengtos patalpos kaliniams laikyti.

Buvę valstybės ir saugumo struktūrų vadovai neigia, kad Lietuvoje galėjo būti CŽV kalėjimas.

www.bernardinai.lt

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra