Europai reikia ryžtingiau įgyvendinti ekonomikos augimo priemones

Autorius: Data: 2013-03-15 , 10:43 Spausdinti

Europai reikia ryžtingiau įgyvendinti ekonomikos augimo priemones

Ketvirtadienis, 2013 m. kovo 14 d. (Briuselis)

Europos Vadovų Tarybos posėdyje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pabrėžė, jog Europos Sąjunga yra sukūrusi daug instrumentų ekonomikos augimui ir konkurencingumui skatinti, tačiau smarkiai vėluoja juos įgyvendinti.

Briuselyje susirinkę 27 ES valstybių ir vyriausybių vadovai įvertino Europos ekonominę padėtį ir aptarė, kaip įgyvendinamos ekonomikos skatinimo priemonės, skirtos greičiau atkurti Europos konkurencingumą ir geriau išnaudoti bendros ES rinkos galimybes.

Šalies vadovės teigimu, nors Europos ekonomika po truputį atsigauna, o Lietuvoje šiais metais prognozuojamas vienas iš didžiausių – 3 proc. augimas, tačiau bendra ES padėtis yra vis dar sudėtinga.

Toliau delsti negalima. Europos Sąjunga žino daugybę priemonių kaip spręsti problemas, tačiau labai lėtai jas įgyvendina. Ryžto trūkumas, lėtai priimami sprendimai ir sudėtingos procedūros neleidžia Europai sparčiai judėti į priekį. ES narės turi pagaliau pademonstruoti politinę valią ir kuo greičiau sutarti dėl visų būtinų žingsnių, kurie skatintų ekonomiką, užtikrintų konkurencingumą ir padėtų kovoti su nedarbu, įgyvendinimo“, – sakė Prezidentė.

Lietuvos vadovės teigimu, būtina nedelsiant įvykdyti 5 pagrindinius prioritetus, dėl kurių sutarta 2012 m. gruodį – laikytis atsakingos finansinės politikos, sudaryti palankesnes skolinimosi galimybes verslui, skatinti konkurencingumą, efektyviai spręsti nedarbo problemas ir modernizuoti viešąjį administravimą.

Pasak Prezidentės, vienas iš pagrindinių uždavinių – užtikrinti efektyvų bendros ES vidaus rinkos funkcionavimą ir tinkamai išnaudoti jos teikiamas galimybes.

Kad tai pasiektų, ES turi toliau kurti bendrą paslaugų ir skaitmeninę rinkas, įgyvendinti skaitmeninę darbotvarkę, gerinti sąlygas verslui, stiprinti ekonominę ir pinigų sąjungą, sparčiau kurti vieningą bankų priežiūros mechanizmą, skatinti laisvą prekybą su užsienio partnerėmis.

Pasak šalies vadovės, Lietuvai ypač aktualu, kad būtų kuriama ES vidaus energetikos rinka, kuri padės panaikinti šalies energetinę izoliaciją ir užtikrins konkurencingas energijos kainas vartotojams.

EVT didelis dėmesys bus skiriamas jaunimo nedarbo klausimams. Rytoj ES valstybių ir vyriausybių vadovai aptars santykius su Rusija.

Prezidentės komentaras žiniasklaidai Europos Vadovų Taryboje Briuselyje.

Džojos Gundos Barysaitės ir „The Council of the European Union“ nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Jaunimo nedarbo mažinimui – bendros ES pastangos

http://www.lrp.lt/lt/spaudos_centras_392/pranesimai_spaudai/jaunimo_nedarbo_mazinimui_-_bendros_es_pastangos.html

Lietuva - Belgija , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra