Europa turi girdėti piliečių lūkesčius

Autorius: Data: 2013-10-29 , 09:15 Spausdinti

Pirmadienis, 2013 m. spalio 28 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su 50-osios ES reikalų parlamentinių komitetų konferencijos (COSAC) nariais ir aptarė svarbiausias Bendrijos aktualijas, Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai klausimus, Rytų partnerystės politiką.

COSAC veikloje dalyvauja ES valstybių narių nacionalinių parlamentų Europos reikalų komitetai ir Europos Parlamento nariai. Ši konferencija kas pusmetį rengiama ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje. Į Lietuvą atvyko ir šią konferenciją inicijavęs buvęs Prancūzijos užsienio reikalų ministras Laurentas Fabiusas, taip pat buvę Europos Parlamento pirmininkai Patas Coxas ir Hansas-Gertas Hermanas Poeteringas, su kuriais Prezidentė šiandien susitiko.

Prezidentė teigė, kad ši konferencija simbolizuoja veiksmingą bendradarbiavimą kuriant stipresnę ES ir pabrėžia glaudesnio dialogo su ES piliečiais svarbą.

„Šie metai paskelbti Europos piliečių metais, kad labiau įsiklausytume į jų lūkesčius. Tam turime puikią progą – artėjančius. Europos Parlamento rinkimus. Europa turi girdėti, ko nori žmonės, ir tik dirbdami kartu galime įveikti visus sunkumus“, – sakė šalies vadovė.

ES Tarybai pirmininkaujanti Lietuva siekia sutelkti pastangas ieškant Europos žmonėms svarbiausių sprendimų – kaip paskatinti ekonomiką, mažinti nedarbą, užtikrinti energetinį saugumą. Prezidentė akcentavo, kad būtina pasiekti sutarimą dėl ES daugiamečio biudžeto ir patvirtinti jį Europos Parlamente. Šios lėšos yra svarbios naujoms darbo vietoms kurti ir ekonomikai skatinti.

Lietuva taip pat siekia spartinti bendros ES rinkos sukūrimą: iki 2014 metų planuojama sukurti ES vidaus energetikos rinką, o iki 2015 metų ‒ vidaus skaitmeninę rinką. Tai leis sutaupyti lėšų, paskatins ES konkurencingumą.

Prezidentė pabrėžė, kad Europos žmonių saugumui ypač svarbūs santykiai su Rytų kaimynėmis, todėl tikimasi, jog ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimas Vilniuje  atvers naują ES ir Rytų partnerystės šalių bendradarbiavimo puslapį. Tam, pasak šalies vadovės, reikia visų ES šalių sutelktų pastangų.

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra