Euro įvedimui – ypatingas Vyriausybės dėmesys

Autorius: Data: 2013-02-27 , 13:06 Spausdinti

Siekiant sklandaus euro įvedimo Lietuvoje, pasirengimas šiam žingsniui bus koordinuojamas aukščiausiu Vyriausybės lygiu. 2013 m. vasario 27 d. dėl pasirengimo euro įvedimui koordinavimo posėdyje sutarė Ministrų Kabinetas.

Pagrindinius strateginius sprendimus priims Komisija, kuriai vadovaus Ministras Pirmininkas. Finansų ministras vadovaus koordinacinei darbo grupei. Joje apie savo siūlymus informuos ir veiksmus derins atskiroms darbo grupėms vadovausiantys ūkio, socialinės apsaugos ir darbo, teisingumo ministrai, o taip pat – užsienio reikalų ministras ir Lietuvos banko atstovai. Pastariesiems siūloma vadovauti trims darbo grupėms.

Tai, kad darbo grupėms vadovaus ministrai, leis operatyviau, paprasčiau ir efektyviau priimti bei derinti sprendimus. Pagal ankstesnę tvarką darbo grupėms vadovaudavo viceministrai, tad sprendimams priimti reikėdavo papildomo derinimo institucijos viduje ir tarp institucijų, o tai trukdavo ilgiau ir reikalavo daugiau procedūrų.

Rengiantis bendrosios Europos valiutos įvedimui Lietuvoje, darbo grupės pagal kompetenciją nagrinės, kaip padėti verslui pasirengti euro įvedimui, apsaugoti vartotojus nuo galimų piktnaudžiavimų, tinkamai informuoti visuomenę ir kitus aktualius klausimus.

Kartą per ketvirtį Komisija ir koordinacinė darbo grupė bus informuojamos apie tai, kaip Lietuva atitinka konvergencijos arba vadinamuosius Mastrichto kriterijus: infliacijos, biudžeto deficito, valstybės skolos, ilgalaikių palūkanų normos ir nacionalinės valiutos stabilumo rodiklius.

Pridedame euro įvedimo Lietuvoje koordinavimo schemą.

Spaudos tarnyba

Redo Vilimo nuotr.

Vyriausybė , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra