Etnografinių regionų metus pradedant

Autorius: Data: 2015-01-06 , 15:35 Spausdinti

MAŽOJI LIETUVA šiuos 2015 regionų metus simboliškai pradeda sausio 15-ąją, prisimindama 1923 metais įvykusį Klaipėdos sukilimą. Po šių įvykių, nors ir nedidelis, bet labai reikšmingas Mažosios Lietuvos istorinio regiono ruoželis aukščiau Nemuno, nuo Smalininkų iki Nemirsetos, su jūros uostu Klaipėdoje, Kuršių mariomis ir Kuršių nerija buvo prijungtas prie Lietuvos.

Ši politinė-karinė akcija buvo sėkmingiausias tarpukario Lietuvos politikų žingsnis, išsprendęs itin sudėtingą minėto krašto likimą. Būtina atkreipti dėmesį, kad po šių įvykių Lietuva  pasaulyje buvo pripažinta kaip savarankiška valstybė, turinti diplomatinių sugebėjimų ir sugebanti  spręsti savo problemas. Sukilimas ir Lietuvos pajūrio prijungimas tapo lemtingu įvykiu sprendžiant krašto likimą po Antrojo pasaulinio karo. Stalinas šį kraštą prijungė prie tuometinės Lietuvos TSR, o ne prie Kaliningrado srities.

Sausio 15-ąją pagal svarbą mūsų valstybei galime lyginti su karaliaus Mindaugo karūnavimo diena,  Vasario-16 ąja, Kovo-11-ąja.

Renginiai Jurbarko rajone šiai datai paminėti

Sausio 15 d. 14.00 val. Smalininkuose Mažosios Lietuvos vėliavos pakėlimas prie seniūnijos.

Teatralizuota 15 min. programa. Dalyvauja Smalininkų Lidijos Meškaitytės pagrindinės mokyklos, Smalininkų verslo ir technologijų mokyklos moksleiviai, Smalininkų skautai, seniūnijos darbuotojai, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centro darbuotojai, miestelio gyventojai.

Sausio 17 d. 14.00 val. Vokalinių ansamblių festivalis „Vėtrungė 2015“, Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centre Viešvilėje.

Skirta Klaipėdos sukilimui paminėti. Renginį Mažosios Lietuvos tarme ves Vaida Galinskienė. Dainuos Šilutės, Šiaulių, Linkuvos, Sintautų, Pilviškių, Šeduvos, Klausučių, Jurbarko ir Viešvilės kolektyvai. Koncerto metu ne tik bus pristatomi kolektyvai, bet ir Mažosios Lietuvos istorija. Lauke svečius pasitiks Klaipėdos sukilėlių stovykla. Renginio metu bus eksponuojama paroda „Tautinis kostiumas – etninio tapatumo simbolis“ (autorė  Liudvika Burzdžiuvienė, Martyno Jankaus muziejus).

Mažosios Lietuvos Jurbarko krašto kultūros centras
El. p. mazojilietuva.kc@gmail.com

Kultūra , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra