Etnografiniam ansambliui „Verknė“ – 10 metų

Autorius: Data: 2019-12-13 , 10:55 Spausdinti

Etnografiniam ansambliui „Verknė“ – 10 metų

Aukštadvario padalinio etnografinio ansamblio „Verknė “ 10-ies metų kūrybinės veiklos sukakties minėjo vakaro dalyviai

 

Lina Teresė MIKUTAVIČIENĖ, Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio renginių organizatorė

Lapkričio 22 d. Trakų kultūros rūmų Aukštadvario padalinio etnografinis ansamblis „Verknė“ minėjo 10-ies metų kūrybinės veiklos sukaktį.

Šventė prasidėjo „Verknės“ ansamblio koncertu, kurio metu buvo papasakota ir ansamblio veiklos istorija. Jo ištakos – režisierės Linos Teresės Mikutavičienės pastatytas spektaklis folkloro motyvais „Tamošius Bekepuris“. Vėliau iš teatro kolektyvo susikūrė kitas kolektyvas, mėgstantis dainą. Vadovu tapo Aleksandras Vasiliauskas, kuris buvo spektaklio muzikinės dalies vadovas. Laikui bėgant ansamblį papildė menininkė, dainininkė, ypač charizmatiška asmenybė Rita Sinkevičiūtė. Greitai ji tapo ir kolektyvo vadove. Ritos iniciatyva ansamblis pasipuošė archajiniais rūbais. Jos austos juostos, megztos kepurėlės primena šį nuostabų žmogų ir dabar, nors jau dveji metai, kai Rita iškeliavusi Anapilin.

Šiuo metu „Verknei“ vadovauja etnokultūros mylėtojas, muzikantas, dainų kūrėjas ir atlikėjas, režisierius Vaidas Lengvinas. Ansamblis koncertuoja ne tik Aukštadvario švenčių programose, bet ir atstovauja miesteliui Trakų r. šventėse, dalyvauja aplinkinių seniūnijų renginiuose, teko dalyvauti ir respublikiniame konkurse „Sidabriniai balsai“, koncertavo Lenkijoje.

 Koncerto programoje „Verknės“ atliekamos sutartinės ir įvairių regionų etnografinės dainos nuteikė šventės svečius ir apmąstymams, ir linksmybėms. Juk ansamblio moterys jau ne tik dainuoja, bet ir muzikuoja – groja kanklėmis, basetle, būgnu.

Smagu, kad ,,Verknės“ ansamblio atvyko pagerbti Trakų r. savivaldybės mero patarėjas Tomas Naktinis, Kultūros ir turizmo vyriausioji specialistė Ana Gornova-Baltutienė, atliekanti Kultūros ir turizmo skyriaus vedėjos funkcijas, savivaldybės tarybos nariai Jadvyga Dzencevičienė ir Kęstutis Vilkauskas, Trakų kultūros rūmų direktoriaus pavaduotoja Meida Mikučionienė, Džiugu buvo priimti šiltus linkėjimus iš mūsų artimų kaimynų – Stakliškių kultūros ir laisvalaikio centro direktorės Astos Keblikienės bei Aukštadvario bendruomenės įstaigų atstovų: EPMC Aukštadvario skyriaus vedėjo Juozo Juknevičiaus, mokytojos Liucijos Šukel, m/d direktorės Vilijos Lauruševičienės, regioninio parko vyr. ekologo Talvydo Špiliausko, miestelio bibliotekininkės Ramunės Jarmalavičiūtės.

Muzika, daina ir šokis sujungė visus į vieną darnų žiedą, kuris skleidėsi ir dovanojo puikią bendrystės nuotaiką, todėl į šią šventę sugužėję svečiai, meniniai kolektyvai, visi, norintys pasidžiaugti „Verknės“ kolektyvo 10-mečiu, įsiliejo tarsi į dainų ir šokių bei sveikinimų pynę. Jubiliatus sveikino etnokultūros mylėtojai: Aukštadvario liaudies šokių grupė „Nava“ (vad. R. Blikertienė), asociacija „Aukštadvario žiburiai“, Onuškio kapela ,,Samė“ (vad. Gražina Kulbickienė), Grendavės ansamblis „Versmė“ (vad. J. Giedraitytė), Tiltų, Dusmenų etnografiniai ansambliai, svečiai iš Kauno rajono – Garliavos folkloro ansamblis „Gegutala“ (vad. N. Grivačiauskienė).

 Ansamblio „Verknė“ kolektyvas nuoširdžiai dėkoja šventės vedėjai Jurgai Dūdienei, visiems sveikintojams, kurie negailėjo gražių palinkėjimų, dėkoja Trakų meno mokyklos Aukštadvario dailės skyriaus mokytojai N. Mečkovskajai, aukštadvarietei Gerdai Revekienei už surengtas parodas, kurios džiugino šventės lankytojus.

Renginio organizatoriai dėkoja Trakų r. Aukštadvario gimnazijai ir EPMC Aukštadvario skyriui už suteiktas patalpas bei Trakų kultūros rūmams – už suteiktą materialinę pagalbą.

Lietuva nuo seno garsėja kaip dainų ir dainininkų kraštas. Šios dainos, paliktos protėvių, yra didelis turtas, atskleidžiantis poetišką ir gražų jų kūrėjų jausmų pasaulį. Dainos pasakoja, dėl ko žmogus gyvena, džiaugiasi ar liūdi, kur ieško tvirtybės ir jėgų. Aukštadvariečiai turi kuo didžiuotis, turėdami tiek daug dainingų ir kūrybingų žmonių. Tai ir patvirtino „Verknės“ ansamblio sukakties šventė.

Dainuokime, šokime, muzikuokime ir būkime tikri savo krašto patriotai.

 

Aleksandro Aziulevičiaus nuotr.

Etninė kultūra Kultūra Renginiai Trakų rajonas , , , ,Komentarai

traffix.lt

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra