Etninės kultūros vakaras ir Kristijono Donelaičio „Metai“ Lietuvos nacionaliniame muziejuje

Autorius: Data: 2014-03-05 , 13:21 Spausdinti

 

Kovo 12 d. 16 val. Lietuvos nacionaliniame muziejuje Naujajame arsenale (Arsenalo g. 1) rengiamas etninės kultūros vakaras lietuvių literatūros kūrėjo Kristijono Donelaičio 300-osioms gimimo metinėms paminėti. Turtingą kūrinio kalbą šių dienų kontekste pristatys literatūrologė prof. Viktorija Daujotytė: „Keičiasi pasaulis, keičiasi kalba ir literatūra, keičiamės ir mes patys. Teisėta klausti, ar tebesame tie patys, kuriems rašė Kristijonas Donelaitis. Lietuvių kalba jau kitokia, nebeturime gyvos K. Donelaičio sintaksės, supaprastėjo, žodžiai sakiniuose vis labiau subėga į vieną liniją, nebesišakoja, nebelapoja. Bet suprasti hegzametrus dar galime. K. Donelaičio hegzametras ne tik iš antikos, bet ir iš gamtos, iš vėjo ūžavimo, sniego putojimo, medžių šlamėjimo.“

Apie etnografinę laikmečio aplinką pasakos Lietuvos nacionalinio muziejaus Etninės kultūros skyriaus vadovė dr. Elvyda Lazauskaitė ir muziejininkės. Liaudies dainas atliks Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos moksleiviai vadovaujami Romualdo Gražinio.

Lietuvos nacionalinis muziejus tęsia etninės kultūros vakarų ciklą ir rengia Kristijono Donelaičio pamokas moksleiviams. Kviečiame iš anksto registruotis Lietuvos nacionalinio muziejaus Ryšių su visuomene skyriuje tel. (8 ~ 5) 262 9426.

Lietuvos nacionalinio muziejaus informacija

Tel. (8~5) 261 3942, el. p. lina.zilyte@lnm.lt

Lietuvos nacionalinis muziejus , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra