Estijos jaunimas domėjosi Lietuvos paveldu

Autorius: Data: 2013-10-09 , 09:51 Spausdinti

Vilniaus Senamiesčio vidurinė mokykla bendradarbiauja su daugybe kitų švietimo ir visuomeninių įstaigų ne tik mūsų šalyje, bet ir užsienyje. Neseniai šios mokyklos moksleivių ir pedagogų delegacija lankėsi Estijoje, o dabar estų jaunimas lankosi mūsų šalyje.

Jaunimas domisi švietimo, kultūros, istorijos klausimais. Keliauja po Lietuvą. Prie šio projekto sėkmės daug prisidėjo Vilniaus Senamiesčio vidurinės mokyklos administracijos atstovės Galina Mackel, Marina Griškevičienė, pedagogai – Tatjana Suprunovič, Irina Pasternak ir kiti.

Pažintinę ekskursiją po Vilniaus senamiestį svečiams surengė vaikų neformaliojo lavinimo vyresnysis mokytojas Žilvinas Radavičius. Ekskursijos tikslas buvo skatinti Lietuvos ir Estijos jaunimo tarptautinį bendradarbiavimą, tarptautinę toleranciją ir tautų draugystę, pagal galimybes kiek įmanoma įdomiau supažindinti su Lietuvos paveldo istorija.

Moksleiviai buvo supažindinti su Karmelitų ordino veikla, pamatė senąją Vilniaus miesto sieną ties Aušros Vartais, pradėtais statyti nuo 1503 metų, turinčiais gotikos ir renesanso stiliaus bruožų, pasimeldė prie stebuklingojo Aušros Vartų Švč. Mergelės Marijos, Gailestingumo Motinos paveikslo, sukurto ant ąžuolo lentų XVI a. II p. pagal baroko ir rokoko stilių, aplankė 1597 metais pastatytą barokinio stiliaus Vilniaus Šv. Dvasios vienuolyno cerkvę, kurioje ilsisi ne tik trijų šventųjų kankinių Antonijaus, Eustachijaus bei Jono palaikai, bet ir yra vadinamoji Požeminė šventovė, kuri XIX a. I pusėje naudota kaip pastarųjų šventųjų kūnų amžinojo poilsio vieta – kripta.

Antonijus, Eustachijus ir Jonas buvo Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Algirdo dvariškiai, kankinti, o vėliau pakarti ant ąžuolo (augusio dabartinės Švenčiausios Trejybės graikų apeigų bažnyčios (Aušros Vartų g. 7, Vilniuje) vietoje) už tai, kad priėmė stačiatikybę. Kriptą 1851 metais pašventino bei 1852 m. balandžio14 d. oficialiai į naują relikvijorių šventųjų palaikus perkėlė Vilniaus ir Lietuvos stačiatikių eparchijos vyskupas Josifas Semaško.

Ekskursijos dalyvių žinias apie Šv. Dvasios vienuolyno cerkvę ir joje besiilsinčius šventuosius praturtino stačiatikių vienuolis Tichonas (Fokinas).

Pasak istorijos mokslų magistro Ž. Radavičiaus, Šv. Dvasios vienuolyno cerkvė yra be galo įdomi ne tik istoriniu, meniniu, bet ir energetiniu požiūriu. Žmonės čia dažnai pasisemia nepaaiškinamai malonios energijos.

Svečius sudomino ir kiti Lietuvos kultūrinio, istorinio ir politinio paveldo objektai: 1579 metais Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Stepono Batoro įkurtas Vilniaus universitetas su Šv. Jonų bažnyčia, Signatarų namai, Vilniaus šv. Pranciškaus Asyžiečio (Bernardinų) bažnyčia, kurioje 2013 m. liepos 2 d. kilminga Radavičių ir Rodovičių giminė galutinai atstatė XVIII a. II p. medinį, barokinį Šv. Didako (1400-1463) altorių su stebuklinguoju šio šventojo paveikslu, dengtu pasidabruoto žalvario apkaustais, pagamintais XIX a. I p. Iki 1794 metais vykusio T. Kosčiuškos sukilimo šį altorių puošė sidabro apkaustai, kurie buvo paaukoti šio sukilimo reikmėms.

Šio altoriaus atstatymo darbai vyko trim etapais: 2009, 2010 ir 2013 metais

Tiek prie Švenčiausiosios Mergelės Marijos ir Šv. Didako paveikslų, tiek Trijų kankinių relikvijoriaus tikintieji dažniausia prašo sveikatos.

Moksleiviai buvo labai patenkinti šia išvyka. Jie galės ne tik palyginti Estijos ir Lietuvos istorijos įvykius, tačiau ir sakralinės kultūros objektus bei švietimo įstaigas.

Organizatorių inf.

Lietuva - Estija , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra