Estai ir latviai kviečiami aplankyti Neries regioninį parką

Autorius: Data: 2012-05-07 , 15:31 Spausdinti

2012 m. gegužės 2 d. Neries regioninio parko lankytojų centre buvo pristatytas „Didysis žygis po Baltijos šalis“. Tai trijose Baltijos valstybėse – Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje – organizuojamas kelionių projektas.

Projektas tęsis visą vasarą – iki š. m. rugpjūčio 31 d. Kviečiama aplankyti gražiausius istorinius, architektūrinius, gamtos objektus, muziejus trijose Baltijos šalyse. Šiai kelionei iš viso buvo atrinkta 30 įdomių lankytinų vietų – po dešimt kiekvienoje šalyje. Visi jie – „Patraukliausios Europos turizmo vietovės“ (EDEN) apdovanojimų laimėtojai ir kandidatai. Šeštą kartą rengiamo projekto tikslas – populiarinti keliones po Baltijos šalis, padėti atrasti ir susipažinti su išskirtiniais turistiniais objektais savoje ir gretimose šalyse.

Rokiškio dvaras, Vaclovo Into akmenų muziejus Lietuvoje, Anglos vėjo malūnų kalva Estijos saloje, Siguldos viduramžių pilis, Lustūžio ola Latvijoje – tai tik keletas „Didžiojo žygio po Baltijos šalis“ objektų, kurių unikalumą įvertino ir Europos turizmo specialistai.

Projekto pristatymas Neries regioninio parko lankytojų centre vyko neatsitiktinai. Ši vieta įtraukta į lankytinų vietų sąrašą. Neries regioninis parkas apima gražiausią Neries slėnio dalį, kurioje jau 10 tūkst. metų gyvena žmonės. Todėl čia yra ypač daug mitologinių, kultūrinių ir istorinių vertybių.

Projekto rengėjai ir Neries regioninio parko vadovė Audronė Žičkutė pakvietė susirinkusiuosius į trumpą ekskursiją po Dūkštų ąžuolyną. Jame – galingi ąžuolai, reti augalai, paslaptingas akmuo su ženklais, kurių iki šiol niekas neperskaitė. Pasak ekskursijos gido, žmonės nuolat ant jo palieka aukų, tiki, kad akmuo neša laimę. Palei 2,3 km pažintinį taką pastatyta kelios dešimtys liaudies meistrų sukurtų skulptūrų, vaizduojančių lietuvių legendų ir mitologijos personažus.

Sąlygas, kaip dalyvauti žygyje, gauti nuolaidas ir pretenduoti į prizus, galite rasti adresu www.greatbaltic.eu

Informacija pateikta iš www.diena.lt

www.vstt.lt

Parkai , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra