(ESBO) komisaras baigė vizitą Lietuvoje

Autorius: Data: 2011-11-18 , 09:41 Spausdinti

Už tautines mažumas atsakingas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) komisaras Knutas Vollebaekas susitikimu Seime Lietuvoje baigė trijų dienų vizito programą.

ESBO pareigūnas susitiko su aukštais Lietuvos politikais, o Šalčininkų rajone lankėsi tautinėse lenkų ir rusų mokyklose.

Komisaro vizito Lietuva sulaukė, nerimstant aistroms dėl švietimo tautinių mažumų mokyklose.

Knutas Vollebaekas LR Seime kalbėjo, kad „Ne tik Lietuva – visos šalys yra daugiatautės ir daugiakalbės, bet reikia ieškoti priemonių, kaip subalansuoti santykius tarp įvairių tautybių žmonių ir integruoti juos į visuomenę, o čia yra ir psichologiniai dalykai. Jūs turėjote Tautinių mažumų įstatymą, o dabar jo neturėjimas kuria kitokią situaciją. Atrodo, kad teisinis vakuumas šioje srityje yra. (…) Tautinių mažumų švietimo, pavardžių rašymo dokumentuose klausimai yra sudėtingi ir keliantys labai daug diskusijų. Kiekvienas Lietuvos pilietis turi puikiai mokėti valstybinę kalbą, bet ar tam yra tinkamos sąlygos, tegul sprendžia pedagogai“.

Seimo Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto narys Julius Dautartas atkreipė ESBO komisaro dėmesį ir į Lietuvoje padarytus gerus darbus švietimo srityje. „Noriu priminti, kad iš 150 mokyklų visame pasaulyje, kur vaikas gali nuo pat pradžių, nuo darželio, pirmųjų klasių pabaigti išsiauklėjimą lenkų, savo gimtąja, kalba, Lietuvoje yra 100. Tai gana geras pavyzdys Europai, ir šitas darbas turi būti paviešintas, problemos – taip pat“, – kalbėjo Seimo narys.

Kitą savaitę (ESBO) komisaras vyks į Lenkiją susipažinti su lietuvių tautinės mažumos padėtimi šioje šalyje.

www.punskas.pl

K. Čachovskio nuotr.

Daugiau informacijos:

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/esbo-komisaras-kvollebaekas-tautiniu-mazumu-srityje-yra-teisinis-vakuumas.d?id=51816941

Seinų - Punsko kraštas , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra