ES vidaus energetikos rinka – bendras Lietuvos ir Ispanijos siekis

Autorius: Data: 2013-10-29 , 14:57 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. spalio 29 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Ispanijos užsienio reikalų ministru Jose Manueliu Garcia-Margallo. Susitikime buvo aptartas Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai, pasiruošimas artėjančiam ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui Vilniuje ir kiti aktualūs ES klausimai. Kalbėta apie dvišalius Lietuvos ir Ispanijos santykius, taip pat aptarta abiem šalims aktuali tema – ES vidaus energetikos rinkos kūrimas.

„Šiuo metu Europos Sąjungoje vykdomi energetiniai projektai yra svarbūs ir Lietuvai, ir Ispanijai. Siekiame, kad iki 2014 m. būtų sukurta vidaus energetikos rinka, kuri bus naudinga kiekvienai šaliai – padidins konkurencingumą šioje srityje ir lems energetikos išteklių kainų mažėjimą vartotojams. Lietuva bendradarbiauja su Ispanijos įmonėmis elektros energijos sektoriuje“, – sakė Prezidentė.

Prezidentė su Ispanijos užsienio reikalų ministru aptarė ir pasirengimą artėjančiam ES ir Rytų partnerystės šalių vadovų susitikimui Vilniuje. Šalies vadovės teigimu, Asociacijos sutarties pasirašymas su Ukraina ir jų parafavimas su Moldova ir Gruzija yra svarbūs visai ES – saugesnė kaimynystė reiškia didesnį saugumą ir pačiai ES. Aptartas ES ir Lotynų Amerikos bendradarbiavimas, taip pat situacija Viduržemio jūros regione. Pasak šalies vadovės, ES ir toliau turi remti šį regioną sprendžiant pabėgėlių problemą ir siekti, kad esami europiniai įrankiai būtų naudojami efektyviau.

Susitikime taip pat kalbėta apie dvišalį Lietuvos ir Ispanijos bendradarbiavimą. 2013 m. pirmąjį pusmetį Lietuvos ir Ispanijos prekybos apyvarta, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 26 procentais. Suintensyvėjo Lietuvos verslo plėtra į Ispaniją. Šiais metais Madride duris atvėrė Lietuvos turizmo biuras.

Ispanija dalyvauja NATO oro policijos misijoje saugant Baltijos šalių oro erdvę. Ši šalis rėmė Lietuvos narystę Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje.

Roberto Dačkaus nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra