ES saugumui ir gynybai būtina skirti daugiau dėmesio

Autorius: Data: 2013-09-05 , 15:13 Spausdinti

Ketvirtadienis, 2013 m. rugsėjo 5 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė atidarė Tarpparlamentinės ES bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferenciją. Joje aukšti pareigūnai, tarp kurių ES vyriausioji įgaliotinė užsienio ir saugumo politikai ir Europos Komisijos vicepirmininke Catherine Ashton ir NATO Generalinis Sekretorius Andersas Foghas Rasmussenas, susirinko aptarti ES saugumo ir gynybos klausimus.

Ši konferencija skirta pasirengti gruodžio mėnesio Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikimui, kuriame aukščiausi ES vadovai aptars gynybos klausimus.

„Šiais laikais Europos saugumui kyla vis daugiau naujų grėsmių, todėl būtina ieškoti sprendimų, kaip jas atremti. Svarbu, kad šių sprendimų ieškoma bendromis ES šalių pastangomis. Būtina užtikrinti saugią Europos kaimynystę, nes kuo daugiau saugumo ir stabilumo mūsų kaimynystėje, tuo daugiau saugumo ir gerovės pačioje Europoje“, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė ir ES santykių su Rytų kaimynėmis svarbą. Glaudus bendradarbiavimas su Rytų partnerėmis ne tik paskatintų glaudesnius prekybinius ir ekonominius santykius, bet ir prisidėtų prie saugaus, stabilaus ir klestinčio Europos žemyno kūrimo. Taip pat ES turi būti pasiruošusi atremti visame pasaulyje kylančias krizes – nuo cheminio ginklo iki kibernetinių atakų.

Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje pagrindinis dėmesys buvo skirtas ES bendros užsienio ir saugumo politikos strategijoms ir prioritetams, demokratinių vertybių sklaidai, ES ir NATO bendradarbiavimui, Rytų partnerystės aktualijoms. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės kalba Tarpparlamentinėje bendros užsienio ir saugumo politikos bei bendros saugumo ir gynybos politikos konferencijoje

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/prezidentes_kalba_tarpparlamentineje_bendros_uzsienio_ir_saugumo_politikos_bei_bendros_saugumo_ir_gynybos_politikos_konferencijoje.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra