ES rinka – neišnaudotos Lietuvos verslo galimybės

Autorius: Data: 2013-10-29 , 10:22 Spausdinti

Antradienis, 2013 m. spalio 29 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė dalyvavo konferencijoje „Verslas 2014. Augimo pagreičio beieškant“. Jau devintus metus rengiamoje konferencijoje sėkmingai veikiančių didžiausių įmonių vadovai, žymiausi užsienio ir Lietuvos analitikai ir konsultantai aptarė pasaulio ekonomikos situaciją, dalinosi patirtimi, įžvalgomis ir prognozėmis ateinantiems metams.

Sveikindama konferencijos dalyvius Prezidentė pabrėžė, kad šalyje vis labiau plečiasi skaidrus ir socialiai atsakingas verslas, didėja verslo pajamos, auga įmonių skaičius. Paslaugų eksportas Lietuvoje išaugo net 17% ir pirmauja Europoje. Prekių eksportas taip pat viršijo ankstesnių metų apimtis beveik 15 %.

Prezidentė teigė, kad ką tik Pasaulio banko paskelbtame vertinime Lietuva pagal sąlygų verslui gerinimą pakilo net per 10 vietų ir aplenkusi Latviją bei Estiją atsidūrė 17 vietoje iš daugiau nei 189 valstybių. Šalies vadovė paragino ir artimiausioje ateityje išlikti disciplinuotiems, ryžtingiems ir rezultatų siekti su dar didesniu užsidegimu.

„Atsakingi jūsų sprendimai, nuoseklus darbas ir pastangos – svarbūs Lietuvos pažangai ir jau dabar ima duoti teigiamų rezultatų. Už savo šalį esame atsakingi visi. Turime siekti, kad ji būtų saugi, graži ir turtinga. Jei Lietuvoje bus daugiau nuoseklumo, ryžto ir vienybės, geriau gyvens visi“, – sakė šalies vadovė.

Valstybės vadovė pabrėžė, kad šalies verslas turi dar daug neišnaudoto potencialo. Pasak Prezidentės, pastarųjų mėnesių lietuviškų prekių eksporto trukdžiai parodė, jog būtina ieškoti galimybių naujoms rinkoms atverti ir paragino nepamiršti, kad mūsų namų rinka yra visa Europa, kurioje gyvena 500 milijonų gyventojų.

Anot Prezidentės, privalome tęsti ir pradėtas energetikos reformas, kad pagaliau sumažintume priklausomybę nuo monopolinio tiekėjo.

Prezidentė taip pat paragino Vyriausybę laikytis fiskalinės drausmės, mažinti deficitą. Valdžios finansų ir mokesčių sistemos stabilumas yra svarbi sąlyga pajamų bei verslo augimui, investicijoms, darbo vietų kūrimui. Tik pripažindami problemas, anot šalies vadovės, ryžtingai jas spręsdami pasieksime tikslą ir dar labiau sustiprinsime šalį. 

Džojos Gundos Barysaitės nuotr.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentės sveikinimas devintosios „Verslo žinių“ konferencijos „Augimo pagreičio beieškant“ dalyviams

http://www.lrp.lt/lt/prezidento_veikla/kalbos/lietuvos_respublikos_prezidentes_dalios_grybauskaites_sveikinimas_devintosios_verslo_ziniu_konferencijos_augimo_pagreicio_beieskant_dalyviams.html

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra