ES rekomenduoja visas mergaites skiepyti nuo gimdos kaklelio vėžio

Autorius: Data: 2012-09-13 , 10:15 Spausdinti

Europos Sąjungos sveikatos apsaugos pareigūnai paskelbė, jog visos mergaitės Europoje turėtų būti paskiepytos nuo Žmogaus papilomos viruso (ŽPV), gimdos kaklelio vėžio sukėlėjo. Pareigūnai teigia, kad dabartinis vakcinavimo lygis yra pernelyg žemas, pranešė Reuters agentūra trečiadienį, 2012 m. rugsėjo 5 d.

Kalbėdami apie galimus kovos su šiuo virusu būdus, Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) specialistai atkreipia dėmesį, jog 19 iš 29 ES valstybių ES šalių, kuriose vykdoma ŽPV vakcinavimo programa ir skiepijama nemokamai, vakcinavimo lygis kai kuriose jų tesiekia 17 proc.

Nuo 2008 metų, kai 12 ES valstybių pasisakė už ŽPV vakcinavimo programą, šiuo metu net 22 valstybėse yra rekomenduojama skiepytis nuo ŽPV.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, gimdos kaklelio vėžys yra antras tarp moterų labiausiai paplitęs vėžio tipas pasaulyje. Kasmet nustatoma 500 tūkst. naujų šios ligos atvejų, per metus liga nusineša 250 tūkst. gyvybių. Beveik visų mirčių priežastis – ŽPV infekcija.

Europoje licencija prekiauti vakcinomis nuo šio viruso suteikta tik dviem gamintojams: Didžiosios Britanijos vaistų kompanijai „GlaxoSmithKline“ ir jos konkurentei iš JAV „Merck & Co“.

ELPKC duomenimis, 2010 m. tik Portugalijoje ir Didžiojoje Britanijoje 10-14 metų mergaičių vakcinavimo nuo ŽPV lygis viršijo 80 proc. Pasak Centro specialistų, naujausi medicininiai tyrimai įrodė, jog skiepai yra ne tik saugūs ir efektyvūs, bet ir atsiperkantys, todėl būtina sutelkti pastangas, kad būtų paskiepyta daugiau mergaičių.

„Visi – sveikatos specialistai, sveikatos priežiūros darbuotojai ir tėvai – turime prisiimti atsakomybę apsaugoti tūkstančius moterų nuo gimdos kaklelio vėžio“, – sakė ECDC direktorius Marc Sprenger. Jis pridūrė, jog ES šalių vyriausybės turėtų išsiaiškinti, kodėl ŽPV vakcinavimo lygis yra žemas ir, atsižvelgę į šių tyrimų rezultatus, sustiprinti vakcinavimo programas.

Pernai paskelbus tyrimo rezultatus, paaiškėjo, kad viena iš ŽPV vakcinų yra tokia efektyvi, jog šalyse, kuriose vakcinavimo lygis yra pakankamai aukštas, mažėja poreikis tolimesniems gimdos kaklelio vėžio prevencijos tyrimams.

Nors neseniai atlikti tyrimai nustatė, jog ŽPV skiepai taip pat galėtų apsaugoti berniukus nuo įvairių vėžio tipų, tokių kaip burnos, analinės angos bei varpos vėžys, ELPKC nuomone, jie dar neplanuoja rekomenduoti į vakcinavimo programą įtraukti jaunus vyrus.

„Vakcinos nauda vyrams, siekiant juos apsaugoti nuo vėžio, kol kas labai nedidelė“, – teigiama ELPKC pranešime. „Berniukų įtraukimas į ŽPV vakcinavimo programą kol kas neatsipirktų.“

Pernai JAV sveikatos apsaugos institucijos išleido oficialią rekomendaciją įtraukti berniukus į vakcinavimo nuo ŽPV programą.

Europos Sąjunga (ES) , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra