ES reikalavimai dėl veiklų atskyrimo galioja ir LEO LT

Autorius: Data: 2010-01-10, 07:33 Spausdinti

Antradienį, (2007 m. liepos 8 d.) europarlamentarė Ona Juknevičienė gavo atsakymą iš ES energetikos komisaro Andrio Piebalgso į laiškus, kuriuose ji buvo išreiškusi susirūpinimą dėl LR atominės elektrinės įstatymo suderinamumo su Elektros direktyva Nr. 2003/54/EC, nustatančia elektros energijos vidaus rinkos bendrąsias taisykles.

Komisaras A. Piebalgs patvirtino, kad taip vadinamo „nacionalinio investuotojo“ sukūrimas reiškia, kad atkuriama vertikalios integracijos elektros bendrovė. Įkurtoji bendrovė turės laikytis minėtos direktyvos reikalavimų, tai yra turės juridiškai ir praktiškai atskirti perdavimo ir paskirstymo tinklus. Tai reiškia, kad tinklai gali priklausyti didesnėms integruotos energijos bendrovėms, bet juos eksploatuoti turi atskiros dukterinės įmonės, kurios turi veikti savarankiškai.

Laiške taip pat teigiama, kad Komisija turi informaciją, jog visos bendrovės, priklausančios LEO LT, bus atskiros įmonės: Lietuvos energija (perdavimo sistemos operatorius), RST (skirstymo sistemos operatorius) ir VST (skirstymo sistemos operatorius), kas atitinka dabar veiklų atskyrimui keliamus reikalavimus.

Vis dėlto, ES energetikos komisaras A. Piebalgs pastebi, jog norint užtikrinti teisingą vartotojų prieigą prie tinklų, šitokio atskyrimo nepakanka. Jis informavo, kad Europos Komisija jau parengė naują teisės akto pasiūlymą, kuriame skiriamas dėmesys veiklų atskyrimo klausimui. Naujajame teisės akto projekte įvardinta, kaip efektyviai atskirti elektros perdavimo tinklų eksploatavimą nuo tiekimo ir gamybos.
„Dabar Komisija turi pasiūlyti Ūkio ministerijai, kad LEO LT būtų išformuotas, tai yra perdavimo ir skirstymo tinklai būtų atskirti, kaip to reikalauja Bendrijos teisė. Jeigu ministerija neįvykdytų šių pasiūlymų, Europos Komisija turėtų pradėti formalią LR Atominės elektrinės įstatymo atitikties Elektros direktyvos nuostatoms procedūrą“- sako O. Juknevičienė.

Sena VorutaSusiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra