ES karinio komiteto pirmininkas: „Saugumas Baltijos regione nėra vien Lietuvos, bet visos Europos Sąjungos rūpestis“

Autorius: Data: 2012-03-16 , 10:56 Spausdinti

2012 m. kovo 15 d. krašto apsaugos ministrė Rasa Juknevičienė ir Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius su Lietuvoje viešinčiu Europos Sąjungos karinio komiteto pirmininku generolu Håkanu Syrenu (Håkan Syren) aptarė Lietuvos pasirengimą pirmininkauti ES Tarybai, Lietuvos dalyvavimą ES operacijose ir kovinėse grupėse, ES pajėgumų vystymo klausimą.

„Energetinis saugumas ir Rytų partnerystės bus prioritetiniai saugumo ir gynybos srities klausimai,“ – sakė krašto apsaugos ministrė, pristatydama ES karinio komiteto pirmininkui Lietuvos pasirengimo pirmininkauti ES Tarybai 2013 m. planus. Pasak ministrės, reikia tvirtos politinės valios, kad energetinio saugumo klausimas taptų Europos bendrosios saugumo ir gynybos politikos dalimi. Lietuva tvirtai remia iniciatyvas, kuriomis siekiama stiprinti ES santykius su šalimis partnerėmis. „Todėl pirmininkavimo ES Tarybai 2013 m. antrąjį pusmetį metu mes ypatingą dėmesį skirsime ES bendradarbiavimo ir su Rytų parteriais didinimui,“ – sakė ministrė.

ES karinio komiteto pirmininkas, pritardamas ministrės žodžiams, teigė, kad saugumo situacija Baltijos regione nėra vien Lietuvos, bet ir visos Europos Sąjungos rūpestis, ir ES turi siekti aktyvesnio bendradarbiavimo tarpusavyje ir su kitomis šalimis, kurios nėra ES šalys. Gen. H. Syrenas sakė, kad ES karinis komitetas rems Lietuvos pastangas šioje srityje. „Nors Europa ir maža, ir tuo pačiu skirtinga, visas problemas turime spręsti kartu,“ – sakė ES karinio komiteto pirmininkas.

Kalbėdamas apie būtinybę Europos šalims labiau bendradarbiauti, ES karinio komiteto pirmininkas pateikė NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse kaip pavyzdį, kuriuo galėtų sekti kitos Europos Sąjungos šalys, siekdamos bendromis jėgomis spręsti savo problemas.

Susitikime ministrė ir ES karinio komiteto pirmininkas aptarė ir Lietuvos dalyvavimo ES operacijose ir kovinėse grupėse klausimą. „Planuojame antrąjį 2013 m. pusmetį Jungtinės Karalystės vadovaujamai kovinei grupei skirti pėstininkų kuopą,“ – sakė ministrė. Šioje kovinėje grupėje Lietuvos kariai budėtų kartu su Latvijos ir Švedijos kariais. Ministrė informavo ES karinio komiteto pirmininką ir apie Lietuvos ketinimą prisijungti prie ES Šiaurės šalių kovinės grupės, jei tokia būtų suformuota. „Praktinio karinio Baltijos ir Šiaurės šalių bendradarbiavimo didinimas yra labai svarbus siekiant sėkmingo ilgalaikio regioninio bendradarbiavimo,“ – sakė krašto apsaugos ministrė.

Krašto apsaugos ministrė taip pat informavo ES karinio komiteto pirmininką apie tai, kad šiuo metu Seime vyksta svarstymai dėl galimo aktyvesnio Lietuvos dalyvavimo ES karinėje jūrų operacijoje ATALANTA prie Somalio krantų. Šiuo metu vienas Lietuvos karinių jūrų pajėgų štabo karininkas tarnauja šios operacijos vadavietėje Nortvude, Jungtinėje Karalystėje.

Krašto apsaugos ministrė ir ES karinio komiteto pirmininkas taip pat aptarė ir ES pajėgumų vystymo klausimą, taip vadinamąją pajėgumų „Sutelkimo ir panaudojimo (angl. „Pooling and Sharing“) iniciatyvą.

„Lietuva nuosekliai remia glaudesnį ES šalių bendradarbiavimą pajėgumų vystymo srityje ir kaip savo indėlį šioje srityje mato regioninio (Baltijos ir Šiaurės šalių) bendradarbiavimo stiprinimą,“ – sakė ministrė.

Susitikime ES karinio komiteto pirmininkas taip pat kalbėjo apie šiuo metu vykdomas strategines ES operacijas: ATALANTA prie Somalio krantų, ES mokymo misiją Somalyje EUTRA SOMALIA bei planus šias operacijas sujungti į vieną, taip pat apie operaciją Bosnijoje ir Hercegovinoje EUFOR ALTHEA.

Antrąją vizito dieną ES karinio komiteto pirmininkas lankysis Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetuose, susitiks su Užsienio reikalų ministerijos vadovybe, apsilankys Energetinio saugumo centre.

Oficiali svečio sutikimo ceremonija: ES karinio komiteto pirmininką pasitinka Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius

VRD informacija

Alfredo Pliadžio (KAM) nuotr.

www.kam.lt

Kariuomenė , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra