ES karinės operacijos humanitarinės pagalbos operacijoms remti vadavietėje tarnybą pradėjo Lietuvos karininkas

Autorius: Data: 2011-04-26, 08:16 Spausdinti

2011 m. balandžio 22 d. tarnybą Europos Sąjungos karinės operacijos humanitarinės pagalbos operacijoms remti EUFOR Libya vadavietėje Romoje (Italijoje) pradėjo Lietuvos kariuomenės štabo karininkas. 

ES Užsienio reikalų taryba, reaguodama į krizę Libijoje, balandžio 1 d. priėmė sprendimą dėl ES karinės operacijos humanitarinės pagalbos operacijoms remti. Atsižvelgiant į šį sprendimą buvo aktyvuota viena iš ES nenuolatinių karinių operacijų vadaviečių Romoje, kuriai ES narės iš anksto buvo delegavusios karinį personalą. Lietuva išsiuntė savo karininką, numatytą darbui šioje nenuolatinėje vadavietėje jos aktyvavimo atveju.

EUFOR Libya – humanitarinio pobūdžio operacija, kurios metu bendradarbiaujant su Jungtinių Tautų (JT) agentūromis ir tarptautinėmis humanitarinėmis organizacijomis, veikiančiomis Libijoje, bus evakuojami trečiųjų šalių piliečiai bei teikiama parama pabėgėliams. Operacija bus pradėta gavus JT prašymą suteikti karinę apsaugą ir kitą paramą humanitarinių agentūrų darbuotojams Libijoje.

www.kam.lt

Lietuva - Italija , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra