ES jaunųjų vertėjų konkurso laimėtojas iš Lietuvos – Kretingos gimnazistas Vytautas Petras Rudys

Autorius: Data: 2016-02-05 , 13:46 Spausdinti

ES jaunųjų vertėjų konkurso laimėtojas iš Lietuvos – Kretingos gimnazistas Vytautas Petras Rudys

Vytautas Petras Rudys, Kretingos Jurgio Pabrėžos universitetinės gimnazijos mokinys, laimėjo Europos Komisijos kasmet rengiamą ES jaunųjų vertėjų konkursą „Juvenes Translatores“. Jo vertimas iš anglų į lietuvių kalbą išrinktas geriausiu Lietuvoje. Konkursui Vytautą parengė jo anglų kalbos mokytoja Rasa Kašinskienė.

Balandžio 14 d. visi konkurso nugalėtojai vyks į Briuselį, kur jiems apdovanojimus įteiks Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja Kristalina Georgieva. Apdovanojimai bus įteikti 28-iems vidurinių mokyklų mokiniams. Konkurse varžėsi daugiau kaip 3 000 dalyvių iš viso žemyno (atrinkta po vieną nugalėtoją iš kiekvienos ES šalies).

„Sveikinu Vytautą Petrą Rudį, šių metų konkurso nugalėtoją Lietuvoje, kuris įveikė kitus konkurso dalyvius ir pateikė geriausią vertimą. Kasmet konkurse „Juvenes Translatores“ mokiniai turi galimybę pasitikrinti savo kalbos žinias ir išbandyti vertėjo plunksną – daugiakalbėje Europos Sąjungoje šie įgūdžiai labai vertingi“, – sakė Europos Komisijos pirmininko pavaduotoja K. Georgieva.

Konkurso nugalėtojas Vytautas įsitikinęs, kad mokėti kalbas labai naudinga, nes jos padeda geriau pažinti pasaulį ir bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių.

Lietuvai konkurse atstovavo 51 mokinys iš 11 mokyklų. Visi konkurso dalyviai vertė tekstus vystomojo bendradarbiavimo tema. Ši tema pasirinkta 2015-iesiems – Europos vystomojo bendradarbiavimo metams – pažymėti. Visi nugalėtojai vertė į tą kalbą, kurią moka geriausiai.

„Juvenes Translatores“ (lotyniškai – „jaunieji vertėjai“) – Europos Komisijos Vertimo raštu generalinio direktorato nuo 2007 m. kasmet rengiamas konkursas. Jo tikslas – mokyklose skatinti mokytis kalbų ir suteikti jaunuoliams galimybę išbandyti vertėjo darbą. Konkurse gali dalyvauti septyniolikmečiai vidurinių mokyklų mokiniai. Jis vyksta tuo pačiu metu visose atrinktose ES mokyklose. Šis konkursas paskatino kai kuriuos dalyvius pasirinkti universitetines kalbų studijas ir tapti vertėjais.

Prieš tai konkursą Lietuvoje buvo laimėję Alytaus Adolfo Ramanausko-Vanago gimnazijos, Pumpėnų vidurinės mokyklos, Kauno „Saulės“ gimnazijos, Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijos, Veisiejų vidurinės mokyklos, Vilniaus Užupio gimnazijos, Mažeikių Gabijos gimnazijos ir Žemaičių Naumiesčio gimnazijos mokiniai.

Daugiau informacijos:

Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje svetainėjehttp://ec.europa.eu/lietuva/news_hp/news/03022016_jn_verteju_konkursas_lt.htm;

Konkurso svetainėje http://ec.europa.eu/translatores;

Konkurso feisbuko puslapyje https://www.facebook.com/translatores.

Europos Komisija (EK) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra