ES išorės energetikos politikai – ypatingas Lietuvos dėmesys

Autorius: Data: 2013-05-10 , 11:09 Spausdinti

Penktadienis, 2013 m. gegužės 10 d. (Vilnius)

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Komisijos energetikos komisaru Güntheru Oettingeriu. Susitikime aptartas artėjantis Lietuvos pirmininkavimas ES Tarybai ir Baltijos regione vystomi strateginiai projektai energetikos srityje. Taip pat kalbėta apie gegužės pabaigoje vyksiančią Europos Vadovų Tarybą (EVT), kuri bus skirta energetikos ir konkurencingumo problematikai aptarti.

Pasak Prezidentės, energetika – vienas iš Lietuvos pirmininkavimo prioritetų. Energetinis saugumas gali būti užtikrintas tik turint energijos tiekimo šaltinių pasirinkimo laisvę ir sustiprinus visos ES energetikos rinką iš vidaus. Pirmininkavimo metu Lietuva sieks pažangos kuriant ES vidaus energetikos rinką. Vieninga rinka padės išvengti ES narių energetinės atskirties.

Dar viena svarbi Lietuvos užduotis pirmininkaujant ES Tarybai – stiprinti ES išorės energetikos politiką ir siekti, kad ji būtų koordinuota visuose lygiuose. Nuosekli, tvirta ir konstruktyvi ES išorės energetikos politika yra labai svarbus veiksnys, užtikrinant energetinį saugumą ir teisingas energetikos išteklių kainas. Lietuva pirmininkavimo metu sieks aktualizuoti šią temą ir inicijuos diskusijas dėl tolesnių ES žingsnių.

Susitikime taip pat kalbėta apie būtinybę užtikrinti atominės energetikos saugumą pagal visus tarptautinius standartus bei europinius susitarimus statant naujas branduolines jėgaines bet kurioje mūsų regiono šalyje.

Aptartas ir Lietuvos siekis tapti pilnai funkcionuojančios ES elektros rinkos dalimi ir Baltijos regione vystomi strateginiai energetikos projektai.

Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai metu yra numatyta ES energetikos vidaus rinkos užbaigimo konferencija, kuri įvyks lapkričio mėnesį.

Komisaras G. Oettingeris taip pat pasveikino Prezidentę su ketvirtadienį jai įteiktu Tarptautiniu Karolio Didžiojo apdovanojimu.

Prezidentės spaudos tarnyba

www.lrp.lt

Prezidentė Dalia Grybauskaitė , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra