ES ir valstybių lėšos neturi atitekti nusikalstamoms struktūroms, pažymi EP

Autorius: Data: 2011-10-26 , 09:05 Spausdinti

Antradienį, 2011 m. spalio 25 d., priimtoje rezoliucijoje (584 balsai už, 6 prieš ir 48 susilaikė) Europos Parlamentas „reiškia didelį susirūpinimą dėl organizuotų nusikaltėlių bandymų prasiskverbti į politiką, visų lygių valdžią, ekonomiką ir finansų sistemą“.

Europarlamentarai ragina užtikrinti finansinių srautų atsekamumą ir ES lėšų panaudojimo skaidrumą, taip pat neleisti už organizuotus nusikaltimus teistiems asmenims keltis rinkimuose.

Europos Komisija raginama parengti teisės aktus, kurie užkirstų kelią įmonėms, susijusioms su organizuotu nusikalstamumu, dalyvauti viešuosiuose pirkimuose, taip pat taisykles, kurios leistų valdžioms institucijoms, piliečiams ir žiniasklaidai iki galo atsekti ES lėšų panaudojimą. Finansiniai srautai, susiję su valstybės užsakymais ir viešosiomis paslaugomis, turi būti iki galo atsekami, pažymi EP nariai. Jie siūlo atkreipti ypatingą dėmesį į vietos valdžios institucijas, kurios „gali būti lengviau infiltruotos organizuotų nusikalstamų struktūrų“.

Europarlamentarai reiškia ketinimą priimti taisykles, neleisiančias asmenims, kurie buvo nuteisti už narystę nusikalstamoje organizacijoje, turto prievartavimą, prekybą žmonėmis, tarptautinę narkotikų prekybą, pinigų plovimą, sukčiavimą ar korupciją, kandidatuoti Europos Parlamento rinkimuose. ES šalys raginamos įteisinti panašų draudimą ir valstybių bei vietos lygmens rinkimuose, o europinės politinės partijos – numatyti tokį draudimą savo etikos kodeksuose.

Rezoliucijoje siūloma įsteigti specialųjį Europos Parlamento komitetą, kuris nagrinėtų tarptautinių nusikalstamų organizacijų plitimą, jų piktnaudžiavimą valstybių ir ES lėšomis bei infiltraciją į viešajį sektorių. Savo ruožtu europarlamentarai pažymi, kad kovos su organizuotu nusikalstamumu priemonės turi nepažeisti esminių žmogaus teisių ir neviršyti siekiamo tikslo, būtino demokratinėje visuomenėje.

EP prašo padidinti paramą vienišoms motinoms ir jų vaikams

Antradienį priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas ragina padidinti paramą vienišoms motinoms, kad jos lengviau gautų būstą, įgytų kvalifikaciją bei įsidarbintų. Taip pat siūloma pagerinti jaunų moterų lytinį švietimą, kad sumažėtų nepageidaujamo nėštumo atvejų.

Vienišos motinos turėtų gauti valstybės paramą būstui, taip pat pirmenybę nuomos laukimo sąrašuose, sakoma rezoliucijoje. Joje dar raginama teikti mokesčių lengvatas vienišiems tėvams, taip pat paskatas įmonėms įdarbinti vienišus tėvus bei darbo vietoje steigti vaikų priežiūros įstaigas. ES valstybės turėtų padėti vienišoms motinoms steigdamos „šeimos centrus“, kurie teiktų laikino apgyvendinimo, konsultavimo ir švietimo paslaugas, priduria europarlamentarai.

Jaunos nėščios moterys turi turėti galimybę tęsti studijas, įgyti kvalifikaciją ir įsidarbinti, sakoma rezoliucijoje. Šiam tikslui raginama teikti Europos socialinio fondo ir valstybių paramą, kad galima būtų skirti specialias stipendijas vienišoms motinoms, nesvarbu ar jos būtų nesusituokusios, našlės ar išsiskyrusios.

Siekiant sumažinti nepageidaujamo nėštumo atvejų, svarbu šviesti jaunas moteris ir teikti joms informaciją apie seksualines ir reprodukcines teises, pažymi Parlamentas. Europarlamentarai taip pat ragina numatyti specialius kursus, kuriuose jaunos vienišos motinos bei tėvai išmoktų auginti vaikus.

EP ragina atverti darbo rinką bulgarams ir rumunams

Visos ES šalys turėtų atverti savo darbo rinką bulgarams ir rumunams iki šių metų pabaigos, buvo sakoma antradienį, spalio 25-ąją, Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje.

Šalyse, kurios jau atvėrė savo darbo rinką 2004 m. ir 2007 m. į ES įstojusių valstybių piliečiams, nepastebėta jokio neigiamo poveikio, sakoma rezoliucijoje, kurią parengė rumunas Traian Ungureanu (Europos liaudies partija). Todėl EP ragina valstybes, kurios vis dar taiko apribojimus Bulgarijos ir Rumunijos piliečiams, atverti jiems savo darbo rinką iki 2011 m. pabaigos, kaip numatyta šių šalių stojimo į ES sutartyse.

EP nariai taip pat apgailestauja dėl siekių vėl įvesti darbo rinkos apribojimus kai kuriose ES šalyse ir ragina Europos Komisiją ištirti, ar tokia politika nepažeidžia ES teisės.

Kadangi profesinių kvalifikacijų pripažinimo procedūros yra kita didelė kliūtis darbuotojų mobilumui, europarlamentarai ragina Europos Komisiją reformuoti dabartines ES taisykles šioje srityje.

Diskusijoje šiuo klausimu kalbėjusi Vilija Blinkevičiūtė (Socialistai ir demokratai) ragino „skatinti visavertį, o ne bet kokį darbuotojų judėjimą“ bei užtikrinti, kad darbuotojų teisės nebūtų pažeidžiamos ir jie nebūtų svečioje šalyje išnaudojami. EP narė tęsė: „Turime užtikrinti, kad žmonės, išvykstantys dirbti į kitas šalis, nebūtų priversti švaistyti įgyto išsilavinimo, kvalifikacijos ir darbo patirties ir dirbti žemesnės kvalifikacijos darbą. Tam būtina ir toliau stiprinti profesinių kvalifikacijų pripažinimą ES. Taip pat būtina įvertinti situaciją šalyse, kuriose migracijos mastai yra labai dideli dėl ekonominių ir socialinių priežasčių ir [kurias] palieka daug išsilavinusių kvalifikuotų darbuotojų.“

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, +37068953306, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra