ES ambasadoriams pristatyti svarbiausi laukiami NATO viršūnių susitikimo rezultatai Lietuvai

Autorius: Data: 2012-05-08 , 14:21 Spausdinti

2012 m. gegužės 7 d. Danijos ambasadoje Vilniuje vykusiame Europos Sąjungos šalių ambasadorių, akredituotų Lietuvai, susitikime Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius Vaidotas Urbelis pristatė svarbiausius laukiamus NATO viršūnių susitikimo Čikagoje (JAV) rezultatus.

Kaip vieną iš svarbiausių klausimų Lietuvai dr. V. Urbelis išskyrė Aljanso narių saugumo stiprinimo klausimą. „Viršūnių susitiko metu šalys dar kartą patvirtins savo įsipareigojimus dėl viena kitos saugumo. Svarbu, kad šalia deklaracijų būtų imtasi ir konkrečių žingsnių, pavyzdžiui, stiprinant NATO greitojo reagavimo pajėgas, įsipareigojant reguliariai vykdyti kovines pratybas tarp Europos šalių ir JAV pajėgų,“ – sakė Krašto apsaugos ministerijos politikos direktorius, susitikime kalbėjęs krašto apsaugos ministrės Rasos Juknevičienės vardu.

Energetinio saugumo užtikrinimas – tai dar vienas klausimas, kuris, kaip tikimasi, bus aptartas NATO viršūnių susitikime. „Tikimės, kad Lietuvos Energetinio saugumo centras taps NATO kompetencijos centu jau šiais metais. Taip pat tikimės, kad Čikagoje bus atspindėtas NATO sutarimas dėl tokio centro steigimo,“ – sakė V. Urbelis.

„Būdama maža šalis Lietuva yra stipri išmanios gynybos idėjos rėmėja. Išmanioji gynyba mums yra ilgalaikių pajėgumų plėtros principas,“ – teigė V. Urbelis. – Tikimės, kad Šiaurės Atlanto Tarybos sprendimas dėl NATO oro policijos misijos Baltijos šalyse pratęsimo Čikagos susitikimo dokumentuose bus atspindėtas kaip puikus išmaniosios gynybos pavyzdys.“

„Pastaruoju metu NATO dėmesys Šiaurės Afrikai (Libija) ir Artimiesiems rytams (Sirija) didėja. Tačiau tuo pačiu metu negalime pamiršti ir „senųjų“ NATO partnerių, tokių kaip Gruzija. Būtina siųsti teigiamą žinią narystės siekiančioms šalims“, – ES ambasadoriams kalbėjo V. Urbelis apie partnerysčių svarbą.

NATO viršūnių susitikimas vyks gegužės 20-21 d. Čikagoje. Jame  dalyvaus krašto apsaugos ministrė R. Juknevičienė ir kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius.

www.kam.lt

Nuotraukoje: V. Urbelis

Kariuomenė , , , , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra