EP vadovai ragina išspręsti Kipro problemą Europos jėgomis

Autorius: Data: 2013-03-22 , 09:51 Spausdinti

Ketvirtadienį, 2013 m. kovo 21 d., pasibaigus atvirajai Europos Parlamento Pirmininkų sueigai, EP pirmininkas Martinas Šulcas (Schulz) jos vardu paragino išspręsti Kipro bankų krizę Europos jėgomis, apsaugant paprastų indėlininkų interesus.

EP pirmininkas pareiškė: „Pirmininkų konferencija yra labai susirūpinusi Kipro bankų klausimu ir laikosi pozicijos, kad mažesni nei 100 tūkst. eurų indėliai turėtų būti atleisti nuo bet kokio apmokestinimo. Raginame rasti teisingesnį ir tvarų sprendimą Kipro žmonių atžvilgiu. Kipro problema turi būti išspręsta Europoje, o ne už jos ribų. Nederėtų naudoti paprastų žmonių santaupų bankų sektoriui gelbėti.

Apgailestaujame, kad pradiniam Europos Komisijos, Tarptautinio valiutos fondo ir Europos Centrinio Banko pasiūlytam problemos sprendimui trūksta skaidrumo ir demokratinės atskaitomybės.

Euro zonos finansų ministrai taip pat turi prisiimti atsakomybę už šį siūlymą, kuris šįryt buvo priimtas už uždarų durų, iki galo neįvertinus jo padarinių paprastiems žmonėms. Euro zonos bankų sistema radikaliai reformuojama kuriant bankų sąjungą ir bendrą jų priežiūros mechanizmą. Padėtis Kipre aiškiai rodo poreikį įgyvendinti šias reformas kuo greičiau. Tiesioginė ES vykdoma euro zonos bankų priežiūra leis užtikrinti, kad ateityje būtų išvengta panašių krizių kaip Kipre.“

Kartu su EP pirmininku šį pareiškimą pasirašė Joseph Daul (Europos liaudies partija), Hannes Swoboda (Socialistai ir demokratai), Guy Verhofstadt (Liberalų ir demokratų aljansas), Rebecca Harms ir Daniel Cohn-Bendit (Žalieji) bei Martin Callanan (Europos konservatoriai ir reformistai).

Robertas Pogorelis, EP atstovas Lietuvos žiniasklaidai, Naugarduko 10, LT-01309 Vilnius, tel. +370 5 2121530, mob. tel. +370 689 53306

AFP/„Scanpix“ nuotr. 

Nuotraukoje: Žmonės Kipre protestuoja prieš gelbėjimo paketą

Europos Parlamentas (EP) , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra