EP teigiamai vertina taikų valdžios pasikeitimą Gruzijoje

Autorius: Data: 2012-10-27 , 11:00 Spausdinti

Penktadienį (2012 10 26) priimtoje rezoliucijoje Europos Parlamentas palankiai vertina 2012 m. spalio 1 d. Gruzijoje surengtus laisvus ir sąžiningus parlamento rinkimus, po kurių taikiai pasikeitė šalies valdžia. Kartu europarlamentarai ragina visas Gruzijos politines partijas elgtis santūriai ir dirbti kartu, kad būtų užtikrintas stabilumas, teisinės valstybės principo laikymasis, žmogaus teisės ir geras valdymas.

EP ragina visapusiškai gerbti Gruzijos gyventojų demokratiniu būdu pareikštą valią ir palankiai vertina prezidento M. Saakašvilio pareiškimą, kuriame pripažįstamas jo partijos pralaimėjimas rinkimuose. Europarlamentarai pažymi, kad jis yra teigiamas demokratijos Gruzijoje ženklas ir „ypatingas įvykis šalyje bei regione, kur kiti posovietiniai lyderiai dažnai pasitraukdavo iš postų tik kilus masiniams protestams arba pilietinio karo grėsmei“.

Savo ruožtu EP ragina Gruziją panaikinti likusius rinkimų įstatymo trūkumus, taip pat priimti „griežtus ir veiksmingus“ įstatymus dėl partijų finansavimo bei dėl interesų konfliktų vengimo, kad būtų aiškiai atskirti valstybines pareigas einančių asmenų privatūs ir vieši interesai.

Atsižvelgdamas į neseniai paaiškėjusius faktus, EP primygtinai ragina Gruziją ištirti netinkamo elgesio ir kankinimų Gruzijos kalėjimuose atvejus, o kaltuosius patraukti baudžiamojon atsakomybėn, taip pat nuodugniai ir veiksmingai reformuoti kalėjimų sistemą vadovaujantis ES pagrindinių teisių chartija.

Europarlamentarai „primygtinai reikalauja, kad naujoji vyriausybė toliau kovotų su korupcija ir įgyvendintų dabartinės vyriausybės pradėtas politines reformas“. Savo ruožtu jie ragina užtikrinti ES paramą naujai administracijai ir tęsti dialogą, kad būtų išsaugota paskata derybose dėl asociacijos susitarimo. EP taip pat kviečia „dėti dvigubai daugiau pastangų užbaigti derybas dėl bevizio režimo tarp Gruzijos ir ES“.

Parlamentas dar kartą patvirtina ES paramą Gruzijos suverenitetui ir teritoriniam vientisumui. Jis tikisi, kad ir Gruzija, ir Rusija toliau aktyviai sieks išspręsti konfliktą nekeldamos išankstinių sąlygų. Parlamentas ragina Rusiją išvesti savo kariuomenę iš Abchazijos ir Pietų Osetijos bei leisti Europos Sąjungos stebėsenos misijai nevaržomai patekti į šias teritorijas. 

Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu, 37068953306

Europos Parlamentas (EP) , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra