EP siūlo neišduoti vizų Rusijos pareigūnams, atsakingiems už S.Magnickio mirtį

Autorius: Data: 2012-10-24 , 08:23 Spausdinti

Antradienį Europos Parlamentas pareikalavo uždrausti įvažiuoti į ES Rusijos pareigūnams, susijusiems su Rusijos teisininko Sergejaus Magnickio mirtimi kalėjime, bei įšaldyti šių asmenų turimą finansinį turtą ES. Tai padidintų spaudimą Rusijai užtikrinti žmogaus teises ir teisės viršenybę šalyje, įsitikinę europarlamentarai.

Parlamentas prašo ES Tarybą uždrausti išduoti ES vizas pareigūnams, atsakingiems už S. Magnickio mirtį, slėpusiems jos aplinkybes ir bauginusiems jo šeimos narius, taip pat įšaldyti tokių pareigūnų ir jų šeimos narių turtą ES šalyse.

Nors S. Magnickio byla yra geriausiai žinomas Rusijos teisėsaugos institucijų piktnaudžiavimo atvejis, Parlamentas ragina laikytis nuoseklios pozicijos dėl visų rimtų žmogaus teisių pažeidimų Rusijoje. Siūloma kelti šį klausimą dvišaliuose susitikimuose, o kraštutiniu atveju taikyti panašias sankcijas, siekiant paskatinti Rusijos valdžią užkirsti kelią pareigūnų nebaudžiamumui.

„Užuot atsakę už savo veiksmus teisme, šie žmonės toliau dirba savo darbą. Jie keliauja ir leidžia savo purvinus pinigus ES, perka nekilnojamąjį turtą ir moko savo vaikus čia“, – piktinosi EP pranešėja Kristiina Ojuland (Liberalai ir demokratai, Estija).

Europos Parlamentas (EP)Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra