EP sesijoje prisimintos Smolensko ir Černobylio tragedijos

Autorius: Data: 2011-04-05 , 07:10 Spausdinti

Pirmadienį, 2011 m. balandžio 4 d., Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje jo pirmininkas Jerzy Buzek prisiminė prieš metus įvykusią Lenkijos prezidentinio lėktuvo katastrofą, taip pat 25-ąsias Černobylio tragedijos metines.

Savo ruožtu jis išreiškė nerimą dėl JAV atmesto prašymo nevykdyti mirties nuosprendžio, taip pat dėl padėties Dramblio Kaulo Krante. EP pirmininkas taip pat pakomentavo rengiamas priemones europarlamentarų bei lobistų veiklos skaidrumui stiprinti.

Išreiškęs Parlamento solidarumą su Smolensko tragedijos artimaisiais, J. Buzek atkreipė dėmesį, jog katastrofos priežastys dar nėra iki galo išaiškintos, todėl laukiama tolesnės informacijos. Tuo tarpu priminęs Černobylio katastrofos sukaktis, EP pirmininkas paminėjo ir dabartinę Japonijos kovą su avarijos Fukušimos atominėje elektrinėje padariniais.

J. Buzek išreiškė ir susirūpinimą dėl to, kad JAV Aukščiausiasis teismas atmetė šios šalies piliečio Troy Davis prašymo atidėti jam paskirto mirties nuosprendžio vykdymą, ir paragino pakeisti šį nuosprendį įkalinimu iki gyvos galvos. „Mirtis niekada negali būti teisingumo išraiška“, – pridūrė Parlamento vadovas.

Komentuodamas neramumus Dramblio Kaulo Krante, EP pirmininkas pareiškė, jog Laurent Gbabgo turi perduoti valdžią rinkimų laimėtojui, taip pat paragino abi konflikto puses nutraukti smurtą prieš civilius, o tarptautinę bendruomenę – sustabdyti žmonių žudymą.

Paminėjęs žurnalistų atskleistus neskaidraus europarlamentarų bendravimo su lobistais atvejus, EP vadovas informavo apie savo siūlymus priimti lobistų bei europarlamentarų elgsenos kodeksus, taip pat numatyti keletą kitų priemonių skaidrumui stiprinti. Šiuos siūlymus toliau nagrinės EP biuras.

Patikslinus sesijos darbotvarkę, dėl rezoliucijos viešųjų pirkimų tema bus balsuojama gegužės mėn. Diskusija apie padėtį Dramblio Kaulo Krante perkelta iš ketvirtadienio popietės į trečiadienio, balandžio 6 d., vakarą (balsavimas ketvirtadienio vidurdienį). Tuo tarpu ketvirtadienį, balandžio 7 d., po pietų bus papildomai svarstomas žinomo Kinijos menininko Ai Weiwei sulaikymas.

Susisiekti: Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai, tel. (8 5) 212 1530, 212 0766, mob. (+370) 689 53306, faks. (8 5) 261 98 28, el. paštas rolandas.pyragis@europarl.europa.eu

Uncategorized , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra