EP sesijoje – dėmesys Kroatijos narystei ir šnipinėjimo skandalui

Autorius: Data: 2013-07-02 , 09:31 Spausdinti

Pirmadienį, 2013 m. liepos 1 d., Strasbūre prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje iškilmingai pasveikinti nauji europarlamentarai iš Kroatijos, kuri liepos 1-ąją oficialiai tapo ES nare.

EP pirmininkas Martinas Šulcas (Martin Schulz) pasveikino Kroatijos piliečius su tokiu dideliu pasiekimu, taip pat paspaudė ranką kiekvienam iš dvylikos šioje šalyje išrinktų naujų EP narių. Plenarinių posėdžių salėje bei prie EP pastato Strasbūre buvo iškilmingai iškeltos Kroatijos vėliavos.

Komentuodamas žiniasklaidos pranešimus, kad JAV galėjo klausytis ir ES institucijų darbuotojų pokalbių, EP pirmininkas informavo paprašęs JAV ambasadoriaus ES paaiškinti padėtį. Jei faktai pasitvirtintų, „tai turės rimtų padarinių“ ES ir JAV santykiams, pažymėjo M. Šulcas. Jis pridūrė, jog „ES nėra priešas“, todėl jos institucijų darbuotojų pokalbių klausymasis būtų „visiškai nepriimtinas“.

Savo ruožtu EP pirmininkas pasmerkė smurto apraiškas Kaire ir išreiškė užuojautą jo aukoms. Europarlamentarai taip pat pagerbė mirusio buvusio EP pirmininko, iškilaus Italijos politiko Emilio Colombo atminimą.

Aptarę sesijos darbotvarkę, europarlamentarai nutarė papildomai svarstyti padėtį Bulgarijoje, taip pat daugiau laiko skirti diskusijoms apie situaciją Egipte.

Primename, kad liepos 3 d., trečiadienį, 10 val. Lietuvos laiku EP sesijoje numatyta Lietuvos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kalba ir diskusija, skirta Lietuvos pirmininkavimo ES Tarybai pradžiai.

Ją galėsite tiesiogiai stebėti per EBS+, taip pat čia:

http://www.europarl.europa.eu/ep-live/lt/plenary arba čia: http://www.europarl.europa.eu/sed/video.do

Scanpix nuotr.

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra