EP ragina derėtis dėl Palestinos valstybingumo įteisinimo

Autorius: Data: 2011-09-29 , 15:58 Spausdinti

Palestina turi teisę siekti valstybingumo, ketvirtadienį (2011-09-29) priimtoje rezoliucijoje pripažino Europos Parlamentas. Jis paragino ES šalis laikytis bendros pozicijos šiuo klausimu. Europarlamentarai mano, kad Palestinos valstybingumo reikia pasiekti derybomis dabartinėje Jungtinių Tautų Generalinės Asamblėjos sesijoje.

Palestiniečių tautos teisė pačiai apsispręsti ir turėti savo valstybę neginčytina, kaip ir Izraelio teisė egzistuoti su saugiomis sienomis“, – sakoma rezoliucijoje. Parlamentas pakartoja savo tvirtą paramą dviejų valstybių sambūviu pagrįstam sprendimui išlaikant 1967 m. buvusias sienas ir pripažįstant Jeruzalę kaip abiejų valstybių sostinę.

Parlamentas ragina ES ir jos valstybes vieningai paremti teisėtą palestiniečių tautos siekį būti atstovaujamai kaip valstybė Jungtinėse Tautose. Savo ruožtu ES ir jos šalys raginamos patvirtinti savo ryžtingą įsipareigojimą dėl Izraelio valstybės saugumo.

Parlamentas ragina Izraelio vyriausybę nutraukti visas gyvenviečių statybas Vakarų Krante ir Rytų Jeruzalėje. EP nariai taip pat primygtinai reikalauja nutraukti raketų išpuolius prieš Izraelį iš Gazos ruožo ir susitarti dėl nuolatinių paliaubų. Tiesioginės Izraelio ir palestiniečių derybos turi būti nedelsiant atnaujintos, sakoma EP rezoliucijoje.

©Platt/Getty Images/AFP nuotr.

Nuotraukoje: JT Saugumo Taryba svarsto Palestinos prašymą

Uncategorized , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra