EP pritarė naujam buities prietaisų ženklinimui pagal jų suvartojamą energiją

Autorius: Data: 2010-01-10 , 07:33 Spausdinti

Buities prietaisų etiketėse turės būti daugiau informacijos apie jų suvartojamą energiją. Taip trečiadienį (2010-05-19) nusprendė Europos Parlamentas, patvirtinęs atitinkamą direktyvą, kuri numato papildomas energetinio efektyvumo klases.
 
Septynios efektyvumo klasės nuo „A“ iki „G“ ir žymėjimas nuo žalios į raudoną spalvą pereinančia schema išlieka, tačiau technikai progresuojant esančio klasifikavimo ribose gali būti įvedamos trys papildomos nuorodos. Atsiradus papildomoms klasėms nuo A+ iki A+++, atitinkamai išnyks blogiausios klasės, pradedant G. Pavyzdžiui, jeigu aukščiausia klase bus „A+++“, žemiausia atitinkamai taptų „D“. Reklamuojant gaminį bus privaloma paminėti jo energetinę klasę.
 
Direktyva įpareigos žymėti parduodamus naujus šaldytuvus, šaldiklius, skalbykles, džiovykles, orkaites, vandens šildytuvus, šviestuvus bei kondicionierius. Europos Komisija ateityje galės papildyti šį sąrašą kitais daug energijos vartojančiais buities prietaisais. Direktyva nebus taikoma prekybai naudotais prietaisais, taip pat transporto priemonėms.
 
Dėl šios direktyvos pasiektas kompromisas su ES Taryba. Šalys turės ją įgyvendinti per metus nuo jos paskelbimo. Ji turėtų prisidėti prie to, kad ES įgyvendintų savo įsipareigojimą iki 2020 m. penktadaliu sumažinti energijos vartojimą.Europos Parlamentas nesutiko ES mastu įteisinti „mėsos klijų“
 
Trečiadienį, gegužės 19 d., Europos Parlamentas kelių balsų persvara atmetė siūlymą ES mastu įteisinti galvijų ar kiaulių trombino naudojimą mėsoje. Trombinas – tai gyvulinės kilmės fermentas, skirtas įvairios mėsos gabalams suklijuoti.
 
Parlamento nuomone, šio fermento naudojimas gali klaidinti vartotojus, o jo naudingumas neįrodytas. Be to, trombinu sujungiant nekaitintus mėsos gabalus kyla pavojus užkrėsti juos visus klostridijomis, salmonelėmis ir kitomis patogeninėmis bakterijomis. Europarlamentarai taip pat nuogąstauja, kad leidus naudoti trombiną mėsoje jo gali atsirasti ir patiekaluose, tiekiamuose restoranuose ar kitose viešojo maitinimo įstaigose.
 
Sprendimą dėl poįstatyminio akto, kuriuo siekta ES mastu įteisinti galvijų ar kiaulių trombino naudojimą, EP galėjo priimti absoliučia balsų dauguma, t. y. bent 369 balsais. Už jo atmetimą balsavo 370 EP narių, prieš 262, o susilaikė 32. Parlamentui atmetus Europos Komisijos pasiūlytą poįstatyminį aktą, leidimus naudoti trombiną maisto produktuose galės suteikti atskiros valstybės, kaip ir iki šiol.

EP pritarė bendriems organų donorystės standartams

Organų persodinimo laukiantys pacientai turėtų jo sulaukti greičiau. Direktyva, kurią trečiadienį patvirtino Europos Parlamentas (643 balsai už, 16 prieš, 8 susilaikė), įpareigos ES šalis paskirti už donorystei teikiamų organų kokybę atsakingas institucijas bei sukurti tokių organų duomenų bazę. Organų ar jų poreikio reklama siekiant finansinės naudos bus draudžiama.

 
Šiuo metu beveik 56 tūkst. pacientų ES šalyse laukia organų persodinimo. Kasdien 12 žmonių miršta nesulaukę persodinti tinkamo organo. Naująja direktyva siekiama pagerinti šią padėtį. Į donorystei skirtų organų duomenų bazę turės būti įrašoma svarbiausia informacija apie kiekvieną organą ir jo donoro sveikatos istoriją. Europos Komisija užtikrins ES šalių keitimąsi jų duomenų bazėse esančiais duomenimis, kad prireikus tam tikro organo jį būtų galima skubiai gauti.
 
Savo ruožtu šalys turės dalintis informacija apie rimto pobūdžio neigiamą reakciją ar poveikį persodinus tam tikrą organą, taip pat numatyti veiksmus tokiais atvejais.
 
Direktyva taip pat apsaugos gyvenančius donorus – numatys reguliarų jų sveikatos tikrinimą, priemones įvertinti galimą riziką sveikatai, taip pat užtikrins visišką donorystės savanoriškumą bei asmens duomenų slaptumą. Galės būti kompensuojamos tik tiesiogiai dėl donorystės patirtos išlaidos ar uždarbio praradimas. Organų ar jų poreikio reklama dėl finansinės naudos bus draudžiama.
 
Dėl šios direktyvos pasiektas Parlamento ir ES Tarybos sutarimas. Šalys turės ją įgyvendinti per dvejus metus.
 
Parlamentas taip pat patvirtino teisiškai neįpareigojančią ataskaitą, kurioje pritariama Europos Komisijos veiksmų planui organų donorystės srityje. Europarlamentarai siūlo sudaryti galimybę įsirašyti į organų donorų registrą kreipiantis dėl naujo paso, tapatybės kortelių ar vairuotojo teisių, taip pat internetu.
 
Daugiau informacijos rasite pranešime spaudai: <EPIB_PS_2010_05_19.doc>
 
Susisiekti: Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuras Lietuvoje, Naugarduko g.10, 01309 Vilnius, tel. (8 5) 212 1530, 212 0766, mob. (+370) 689 53306, faks. (8 5) 261 9828
 
Tomo Urbelionio/BFL nuotr.

Sena VorutaComments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra