EP pritarė G. Landsbergio pranešimui dėl 1,8 mlrd. eurų paramos Ukrainai

Autorius: Data: 2015-03-26 , 11:11 Spausdinti

Trečiadienio vakarą europarlamentarai pritarė siūlymui skirti Ukrainai 1,8 mlrd. eurų paramą paskolomis, kuri padės šaliai įveikti ekonomikos nuosmukį. Tai didžiausia makrofinansinė pagalba, kurią ES kada nors yra skyrusi užsienio šaliai. EP pranešimą šiuo klausimu parengė Gabrielius Landsbergis (Europos liaudies partija).

Už pranešimą balsavo 492 EP nariai, prieš buvo 107, o susilaikė 13. Jame pažymima, kad Ukrainos ekonomiką ištikusi didelė krizė kilo dėl ilgalaikių struktūrinių problemų ir dar labiau pagilėjo dėl ginkluoto konflikto šalies rytuose bei neteisėtos Rusijos įvykdytos Krymo aneksijos. Praradusi priėjimą prie tarptautinių paskolų rinkų, Ukraina nebeturi galimybių pasiskolinti.

Makrofinansinė pagalba – tai išimtinis ES atsako į krizę mechanizmas, kuriuo naudotis gali ES partnerės, patiriančios dideles mokėjimų balanso problemas. Ji papildys kitų šalių ir institucijų paramą, teikiamą pagal Tarptautinio valiutos fondo finansuojamą ekonomikos programą.

Europarlamentarų sprendimas leidžia Europos Komisijai kapitalo rinkose arba iš finansų įstaigų pasiskolinti reikalingų lėšų ir jas perskolinti Ukrainai. Du trečdaliai 1,8 mlrd. eurų paramos, tikėtina, bus skirta dar šiemet, o likęs trečdalis – 2016 m. pradžioje. Ukraina turės grąžinti šią paskolą per 15 metų. Ši parama pasieks Ukrainą po to, kai ji pasirašys susitarimo memorandumą dėl ekonomikos ir valdymo reformų įgyvendinimo.

„Šiandien vykusio balsavimo rezultatai yra stipri politinė žinia ne tik Ukrainai, kuriai siekiame parodyti, kad ES tvirtai stovi šalia, tačiau ir toms šalims, kurios nori mus suskaldyti“, – teigė pranešėjas G. Landsbergis.

Europos Parlamentas panaikino V.Uspaskich neliečiamybę

Atmetęs Liberalų ir demokratų frakcijos pirmininko Guy Verhofstadt prašymą atidėti balsavimą (209 balsai už, 348 prieš, 46 susilaikė), trečiadienio vakarą Europos Parlamentas panaikino europarlamentaro Viktoro Uspaskich (Liberalai ir demokratai) teisinę neliečiamybę apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo byloje.

EP sprendime pažymima, kad neliečiamybės panaikinimas nėra tolygus pareiškimui apie asmens kaltumą ar nekaltumą -dėl to sprendžia Lietuvos teismai. Jame taip pat primenama, kad praėjusioje kadencijoje, 2010 m. rugsėjo 7 d., Europos Parlamentas jau buvo panaikinęs V. Uspaskich neliečiamybę, o iš dokumentų vis dėlto matyti, kad faktinės kaltinimo aplinkybės visuomet buvo tokios pačios“. Be to, „V. Uspaskichui pateikti kaltinimai nesusiję su jo, kaip Europos Parlamento nario, veikla“.

EP Teisės reikalų komitete tebesvarstomas dar vienas Lietuvos generalinio prokuroro prašymas panaikinti V.Uspaskich neliečiamybę, susijęs su byla dėl teismo įžeidimo. Dėl to bus balsuojama vienoje iš vėlesnių sesijų.

Susisiekti:

Robertas POGORELIS

Spaudos tarnyba

robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra