Europos Parlamento 2013 m. sausio 16 d. plenarines sesijos naujienos

Autorius: Data: 2013-01-16 , 16:10 Spausdinti

Europos Parlamentas sugriežtino kredito reitingų taisykles

Trečiadienį (2013–01–16) Europos Parlamentas patvirtino naujas taisykles, numatančias, kada ir kaip kredito reitingų agentūros gali reitinguoti valstybės skolą ir privačių įmonių finansinę būklę. Neužsakyti valstybės skolos reitingai galės būti pateikti tik iš anksto nustatytą dieną, o privatūs investuotojai galės agentūras paduoti į teismą dėl aplaidumo. Be to, bus apribotos kredito reitingų agentūrų galimybės disponuoti reitinguojamų subjektų akcijomis.

EP priimtos taisyklės numato, kad kredito reitingų agentūros turės paaiškinti pagrindinius kriterijus, lėmusius suteiktą reitingą. Reitingai bei jų agentūros negalės siekti poveikio valstybių politiniams sprendimams ar teikti rekomendacijų juos pakeisti.

Neužsakyti valstybių kredito reitingai galės būti skelbiami du arba tris kartus per metus iš anksto numatytomis datomis. Be to, jie galės būti skelbiami tik po ES rinkų uždarymo ir likus bent valandai iki jų atidarymo.

Kredito reitingų agentūra negalės teikti kredito reitingų subjektui, į kurį yra investavęs jos akcininkas arba narys, turintis bent 10 proc. tos agentūros balsavimo teisių, nebent ji kartu paskelbtų, kad jos kredito reitingai galėjo būti to paveikti.

Naujosios taisyklės taip pat leis investuotojams reikalauti iš kredito reitingų agentūrų atlyginti patirtą žalą, jei agentūra tyčia arba dėl didelio aplaidumo pažeidė nustatytas taisykles (pavyzdžiui, neatskleidė galimo interesų konflikto arba reitingavo ne pagal iš anksto paskelbtą kalendorių).

Kad nebūtų pernelyg kliaunamasi kredito reitingų agentūromis, EP ragina kredito institucijas ir investicines kompanijas įsidiegti vidines savo kreditinės rizikos vertinimo procedūras, o Europos Komisija kviečiama apsvarstyti galimybę sukurti Europos kreditingumo vertinimo sistemą. Priimtos taisyklės numato, kad nuo 2020 m. nė vienas ES teisės aktas negalės tiesiogiai remtis išoriniu reitingavimu. Kartu bus atsisakyta reikalavimo finansinėms institucijoms automatiškai parduoti turimus vertybinius popierius mažėjant jų reitingams.

Reglamentas dėl kredito reitingų agentūrų patvirtintas 579 EP nariams balsavus už, 58 prieš ir 60 susilaikius. Direktyva dėl per didelio kliovimosi kreditų reitingais patvirtinta 599 EP nariams balsavus už, 27 prieš ir 68 susilaikius. Naujosioms taisyklėms preliminariai jau yra pritarusi ES Taryba, todėl nebeliko kliūčių joms įsigalioti.

Atsargus valstybių skolos sutelkimas pasitarnautų eurui, įsitikinę EP nariai

Trečiadienį Europos Parlamentas paragino Europos Komisiją ir ES valstybes ieškoti būdų sutelkti valstybių skolas. EP narių įsitikinimu, atsargiai pasitelkus tinkamas priemones galima išvengti piktnaudžiavimo skolų sutelkimu ir sustiprinti euro zoną.

EP pranešėjos Sylvie Goulard (Liberalai ir demokratai, Prancūzija) parengtoje rezoliucijoje Europos Komisija raginama išnagrinėti įvairias skolos sutelkimo galimybes ir pateikti galimą jų įgyvendinimo planą.

EP siūlo nedelsiant įsteigti Europos skolų grąžinimo fondą, taip pat apsvarstyti galimybę pakeisti ES sutartį siekiant įteisinti bendrą nacionalinės, o vėliau ir Europinės skolos vertybinių popierių emisiją.

Rezoliucijoje pabrėžiama, kad euro zona yra unikali tuo, kad ji turi vieningą valiutą, tačiau joje nėra bendros obligacijų rinkos ar bendros biudžeto politikos. Euro zonos stabilumas priklauso nuo jos išbaigtumo, kuris teigiamai paveiktų finansų rinkas, pažymi europarlamentarai.

EP kviečia valstybių ministrus patvirtinti jaunimo užimtumo garantijų schemą

Trečiadienį, sausio 16-ąją, Europos Parlamentas parėmė „jaunimo garantijų“ iniciatyvą, skirtą užtikrinti, jog nė vienas jaunas žmogus neliktų be darbo, mokslo ar stažuotės ilgiau nei keturis mėnesius. Priimtoje rezoliucijoje ES užimtumo ministrai kviečiami 0jau 2013 m. vasario mėn. pritarti rekomendacijai, raginančiai visas ES valstybes pradėti taikyti šią iniciatyvą.

Jaunimo garantijų schema siekiama užtikrinti, kad jaunimas iki 25 metų ir jaunesni nei 30 metų aukštąjį mokslą baigę asmenys per keturis mėnesius po mokslų baigimo ar darbo netekimo gautų galimybę įsidarbinti, toliau mokytis ar stažuotis. Europarlamentarai tvirtai remia siūlymą įvesti tokią schemą visose ES valstybėse bei suteikti jai Europos socialinio fondo ir kitų ES fondų paramą.

Rezoliucijai pritarė 546 EP nariai, nepritarė 96, o susilaikė 28. „Mes nesiekiame priversti sukurti darbo vietas, tačiau raginame pasitelkti instrumentą, kuris suteiktų jauniems žmonėms šansą ir taip padėtų išvengti kartos praradimo“, – teigė EP Užimtumo komiteto pirmininkė Pervenche Berès (Socialistai ir demokratai, Prancūzija).

Europos Sąjungoje jaunimo nedarbas vidutiniškai siekia 23,7 proc. Vokietijoje, Austrijoje, Nyderlanduose ir Danijoje jis neviršija 15 proc., tačiau Graikijoje ir Ispanijoje jis didesnis negu 55 proc. Lietuvoje darbo neturi 24,2 proc. jaunimo.

Europos Parlamentas siekia sumažinti menkių žvejybos Baltijos jūroje apribojimus

Trečiadienį EP nariai balsavo už tai, kad būtų sušvelninti menkių žvejybos Baltijos jūroje apribojimai. Daugiamečio Baltijos jūros menkių žvejybos plano pataisos leis nedideliems žvejybos ūkiams gaudyti šias žuvis ir vasarą. Tam dar turės pritarti ES Taryba.

Statistiniai duomenys rodo, kad Baltijos jūros ištekliai pamažu atsinaujina. Rezoliuciją parengęs EP narys Jarosław Leszek Walęsa (Europos liaudies partija, Lenkija) argumentuoja, kad galimybė žvejoti menkes pakrantėse vasarą neturės neigiamo poveikio šioms žuvims, nes jos neršia Baltijos jūros gelmėse, toli nuo pakrančių.

Rezoliucija priimta 661 EP nariui balsavus už, 7 prieš ir 20 susilaikius. Atnaujintam daugiamečiam Baltijos jūros menkių žvejybos planui dar turi pritarti ES Taryba, tačiau tam gali prireikti antrojo svarstymo, nes Taryba kol kas nepripažįsta Europos Parlamento teisių kartu su ja priimti sprendimą dėl esminių daugiamečio plano dalių.

Europos Parlamentas patvirtino naują šių metų posėdžių tvarkaraštį

Sausio 16 d. Europos Parlamentas patvirtino naują 2013 m. posėdžių tvarkaraštį (494 balsai už, 147 prieš, 50 susilaikė). Atsižvelgus į Europos Teisingumo Teismo sprendimą, jame numatyta dvylika vienodos trukmės plenarinių sesijų Strasbūre.

2012 m. gruodžio 13 d. Europos Teisingumo Teismas priėmė sprendimą Prancūzijos ir Liuksemburgo iškeltuose ieškiniuose prieš Europos Parlamentą. Juo buvo panaikintas 2011 m. kovą patvirtintas EP posėdžių tvarkaraštis, kuriame buvo numatyta 2012 ir 2013 m. dvi plenarines sesijas Strasbūre surengti tą pačią savaitę.

Teismas nusprendė, kad 12 „eilinių mėnesinių plenarinių sesijų“ turi būti vienodos trukmės bei konstatavo, kad tik ES valstybės turi teisinę galią pakeisti Europos Parlamento būstinės vietą.

EP plenarinių sesijų Strasbūre 2013 m. datos:

Sausio 14–17 d.

Vasario 4–7 d.

Kovo 11–14 d.

Balandžio 15–18 d.

Gegužės 20–23 d.

Birželio 10–13 d.

Liepos 1–4 d.

Rugsėjo 9–12 d.

Spalio 7–10 ir 21–24 d.

Lapkričio 18–21 d.

Gruodžio 9–12 d.

Susisiekti: Robertas Pogorelis, Spaudos tarnyba, mob. tel.: +370 689 53306, robertas.pogorelis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , , , , , ,Comments are closed.

Susiję straipsniai

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra