EP plenarinės sesijos Briuselyje kovo 23 d. naujienos

Autorius: Data: 2011-03-24, 08:07 Spausdinti

EP sesijoje – dėmesys Artimiesiems Rytams, Japonijai bei kaltinimams korupcija

Trečiadienį, 2011 m. kovo 23 d., Briuselyje prasidėjusioje Europos Parlamento plenarinėje sesijoje skirta dėmesio Artimiesiems Rytams, kovai su rasizmu bei britų spaudos publikacijai apie neskaidrią europarlamentarų veiklą. Tuo tarpu į sesijos darbotvarkę naujai įrašyta diskusija apie padėtį Japonijoje.

Posėdžio pradžioje EP pirmininkas Jerzy Buzek pasmerkė Bahreino, Sirijos ir Jemeno valdžios veiksmus malšinant taikias demonstracijas. „Valdžios, naudojančios jėgą prieš savo piliečius, praranda demokratinį teisėtumą“, – pažymėjo J. Buzek. Jis taip pat priminė šią savaitę minimą kovos su rasizmu ir rasine diskriminacija savaitę bei pažymėjo, jog šioje srityje dar daug reikia nuveikti.

Parlamento vadovas taip pat informavo apie pastangas ištirti savaitgalį Jungtinėje Karalystėje išspausdintą medžiagą apie tai, jog keli europarlamentarai galėjo sutikti už pinigus bendradarbiauti su lobistais. Dėl to jau atsistatydino du Parlamento nariai – austras Ernst Strasser ir slovėnas Zoran Thaler, o rumunas Adrian Severin paliko savo frakciją. J. Buzek pažadėjo netoleruoti tokio elgesio ir pakvietė pasimokyti iš šios istorijos, priminęs visų EP narių pareigą jausti atsakomybę prieš savo rinkėjus ir nepiktnaudžiauti jiems suteiktu pasitikėjimu. Savo ruožtu jis pasiūlė sugriežtinti europarlamentarų elgesį reglamentuojančias Parlamento vidaus taisykles, taip pat priimti teisiškai įpareigojantį lobistų veiklos kodeksą.

Parlamentas taip pat pakoregavo sesijos darbotvarkę. Trečiadienio plenariniame posėdyje bus aptarta ir padėtis Japonijoje, įskaitant branduolinę saugą. Tuo tarpu ketvirtadienį EP ketina priimti solidarumo su Japonijos tauta rezoliuciją.

Į sesijos darbotvarkę papildomai įtraukti klausimai dėl kuro kokybės direktyvos įgyvendinimo (rezoliucija nenumatyta). Dėl pranešimo apie Europos tinklų ir informacijos apsaugos agentūrą bus balsuojama ketvirtadienį be debatų. Tuo tarpu diskusijos apie Europos kaimynystės politiką, taip pat pranešimai apie makrofinansinę pagalbą Gruzijai bei Europos turizmo statistiką atidėti iki kitos sesijos.

EP pritarė euro zonos stabilumo apsaugos mechanizmui

Trečiadienį, kovo 23-ąją, Briuselyje Europos Parlamentas pritarė ES sutarties pakeitimui, numatančiam euro zonos stabilumo apsaugos mechanizmą (494 balsai už, 100 prieš, 9 susilaikė).

Rezoliucijoje pritariama euro zonos stabilumo apsaugos mechanizmo sukūrimui, tačiau kritikuojami valstybių bandymai spręsti šį klausimą tarpvyriausybiniu, o ne ES lygmeniu. Vis dėlto Parlamento atstovams pavyko išsiderėti, kad Europos Komisija atliktų svarbų vaidmenį vertindama bei tobulindama šio mechanizmo veikimą.

Penktadienį Europos Vadovų Taryba numato savo ruožtu tvirtinti šį sutarties pakeitimą. Tam ji turėjo gauti Europos Parlamento nuomonę. Po to kiekviena ES šalis turės šį pakeitimą ratifikuoti. Tikimasi, kad naujasis mechanizmas pradės veikti 2013-ųjų sausį.

EVT taip pat ketina priimti vadinamąjį „Euro paktą“, kuris paskatins geriau koordinuoti euro zonos valstybių ekonominę ir finansų politiką. EP rezoliucijoje pažymima, jog šis paktas neturi atitraukti dėmesio nuo šešių ekonomikos valdymo teisės aktų rinkinio, kurį Europos Komisija pasiūlė pernai rugsėjį.

Susisiekti: Rolandas Pyragis, EP Informacijos biuro Lietuvoje atstovas spaudai, tel. (8 5) 212 1530, 212 0766, mob. (+370) 689 53306, faks. (8 5) 261 98 28, el. paštas rolandas.pyragis@europarl.europa.eu

Europos Parlamentas (EP) , , ,Susiję straipsniai

Comments are closed.

Lankomumas


Hey.lt - Interneto reitingai, lankomumo statistika, lankytoju skaitliukai

Archyvas

Rubrikos

Sekite mus per Facebook!

RSS srautas

Vorutos RSS srautas

Svetainės medis

Svetainės struktūra